Premiera nowego projektu Studia Wokalnego UG w Bibliotece Głównej

fot.

W Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego miała miejsce premiera nowego projektu muzycznego Studia Wokalnego UG pt. „CZAS”. Kameralna propozycja złożona z nowych aranżacji znanych i mniej znanych polskich kompozycji dostarczyła publiczności niezwykłych wrażeń, a także skłoniła do refleksji nad czasem i jego rolą w ludzkim życiu.

Po sukcesie rozbudowanych produkcyjnie koncertów, takich jak „Adele Songbook” czy „Beat it, ladies!” (Sala Teatralna im. prof. Jerzego Limona, Filharmonia Bałtycka, Filharmonia Kaszubska, Stary Maneż i inne sale koncertowe w Polsce), Kierownik Muzyczny Krzysztof Majda oraz Managerka Zespołu Magdalena Niestoruk postawili na intymne spotkanie z publicznością, która dzięki nowym aranżacjom piosenek traktujących o czasie mogła na nowo zinterpretować teksty i przekaz mniej lub bardziej znanych polskich kompozycji.

Spójny i dogłębnie przemyślany scenariusz koncertu prowokował do refleksji nad tym, jaką rolę czas pełni w życiu człowieka i jak można go najlepiej wykorzystać. Pomagał w tym różnorodny repertuar takich twórców jak Anna Maria Jopek, Anna Karwan, Dawid Podsiadło, Igor Herbut, Natalia Kukulska i wielu innych.

Wokalistkom (studentkom Wydziałów: Filologicznego, Nauk Społecznych i Matematyki, Fizyki i Informatyki oraz doktorantce) towarzyszył zespół muzyków sesyjnych, którzy w konwencji koncertów unplugged wzbogacili to kameralne muzyczne spotkanie.

Scena, nieprzypadkowo ustawiona między regałami książek, dzięki klimatycznemu oświetleniu, stanowiła bardzo ważny element całego widowiska. Całość dopełniały wstawki tekstów o czasie, które były czytane przez lektora pomiędzy poszczególnymi utworami.

Wykonawcy:

Studio Wokalne UG w składzie:

Zofia Bełdzińska

Marta Bielawska

Anastazja Klimiuk

Karolina Kluczkowska

Joanna Kovaćs

Michalina Pankiewicz

Amelia Ponikowska

Zuzanna Winter

Paulina Zaborniak

Zuzanna Zaborowska