Nowy projekt Uniwersytetu Gdańskiego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Działanie 3.1 Kompetencje z szkolnictwie wyższym

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Celem projektu „W szkole Sokratesa” jest podniesienie kompetencji w zakresie poprawnego argumentowania, krytycznego, samodzielnego myślenia, logiki i heurystyki poprzez realizację zajęć fakultatywnych z tematyki filozoficznej dla 90 uczniów sześciu liceów ogólnokształcących Trójmiasta.

Prowadzący zajęcia wykorzystają aktywizujące metody nauczania, skłaniające do podmiotowego zaangażowania się w zajęcia i zachęcające do formułowania krytycznych refleksji. Dzięki odejściu od podającego toku nauczania na rzecz dociekania filozoficznego, uczniowie rozwiną samodzielne myślenie, dostrzegą rolę poprawnego argumentowania i wartość krytycznego budowania własnych poglądów w oparciu o uzasadnione racje.

Kierownikiem projektu „W szkole Sokratesa” jest mgr Krystyna Bembennek z Wydziału Nauk Społecznych.

2017-02-28
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 28 luty, 2017 - 13:59; osoba wprowadzająca: Marta Kontowska Ostatnia zmiana: wtorek, 24 Kwiecień, 2018 - 13:19; osoba wprowadzająca: Marta Kontowska