fbpx Zawodnicy AZS UG w reprezentacji Polski w futsalu | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Zawodnicy AZS UG w reprezentacji Polski w futsalu

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
80-309 Gdańsk-Oliwa
tel. (+58) 523 25 84
e-mail: prasa@ug.edu.pl
Gdańsk, 13.04.2017 r.

INFORMACJA PRASOWA

Miło nam poinformować, że reprezentacja Polski z dwoma zawodnikami AZS Uniwersytet Gdański w swoim składzie zajęli trzecie miejsce w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy w Futsalu uzyskując prawo do gry w barażach o EURO 2018.

Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy w Futsalu odbył się w dniach 8-12 kwietnia 2017 w Elblągu. Reprezentacja Polski z dwoma zawodnikami AZS Uniwersytet Gdański w składzie zajmując trzecie miejsce uzyskała prawo do gry w barażach o EURO 2018. Zawodnicy AZS UG - Wojciech Pawicki (pracownik SWFiS i AZS UG) oraz Tomasz Kriezel (student UG) zagrali we wszystkich trzech meczach turnieju.

Do historii futsalu przejdzie szczególnie ostatnie spotkanie turnieju z Hiszpanią. Polska jeszcze nigdy nie zdobyła punktów z aktualnymi Mistrzami Europy. Stało się to dopiero 11 kwietnia 2017 w Elblągu, gdzie po emocjonującym meczu Polska zremisowała 1-1 z Hiszpanią. Wynik ten dał naszej reprezentacji prawo gry w barażach o EURO 2018. Zawodnicy AZS Uniwersytet Gdański Wojciech Pawicki i Tomasz Kriezel zagrali od pierwszych minut – mówi Piotr Walczak, Prezes AZS Uniwersytet Gdański.

Wyniki turnieju eliminacyjnego:

POLSKA - Serbia 0 - 4

POLSKA - Mołdawia 4 - 2

POLSKA - Hiszpania 1 - 1

Fot. Archiwum AZS UG

Nagłówek galerii zdjęć:
Zawodnicy AZS UG w reprezentacji Polski w futsalu
Polska - Hiszpania przed meczem Wojciech Pawicki w reprezentacji Polski Po meczu z Mołdawią Z-ca Dyrektora SWFiS - Tomasz Aftański, Tomasz Kriezel, Wojciech Pawicki, Piotr Walczak - Prezes AZS UG