fbpx Kolekcje roślin z Wydziału Biologii UG na pierwszej w Polsce międzynarodowej wystawie storczyków | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
80-309 Gdańsk-Oliwa
tel. (+58) 523 25 84
e-mail: prasa@ug.edu.pl
Gdańsk, 11.05.2017 r.

INFORMACJA PRASOWA

Serdecznie zapraszamy na pierwszą w Polsce Międzynarodową Wystawę pt. „Świat Storczyków - The World of Orchids”. Z Wydziału Biologii UG na wystawie zostaną zaprezentowane kolekcje storczykowatych i roślin owadożernych. Wśród wystawców znajdą się przedstawiciele Ekwadoru, Tajwanu, Portugalii, Węgier, Niemiec, Austrii, Litwy i Polski. W programie również prelekcje, warsztaty i pokazy, a także wieczorne wydarzenie „Noc Orchidei”.

Czas: 12-14 maja 2017, godz. 10:00-18:00
Miejsce: Hipodrom Sopot, ul. Władysława Łokietka 1, Hala Pomarańczowa, wejście od Ergo Areny

Z Wydziału Biologii UG na wystawie zaprezentują się:

• Katedra Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody (kolekcja storczykowatych),
  • Katedra Ekologii Roślin (kolekcja roślin owadożernych).

Pierwszego dnia wystawy (12.05) o godz. 13:00 w ramach prelekcji pt. „W poszukiwaniu storczyków dookoła Świata, czyli orchid hunting po polsku” o swoich ekspedycjach naukowych (m.in. do Ameryki Południowej i Azji) opowie prof. Dariusz L. Szlachetko – kierownik Katedry Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody UG oraz odkrywca kilku tysięcy nowych dla nauki gatunków.

W programie również warsztaty storczykowe i pokazy florystyczne.

Ponadto w sobotę, 13 maja, w godz. 19:00-22:00 odbędzie się Noc Orchidei, czyli:

• wieczorne zwiedzanie wystawy,
  • aukcja charytatywna na rzecz podopiecznych Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA,
  • koncert na żywo,
  • możliwość zrobienia zakupów,
  • lampka szampana i przekąski w formie bufetu

Szczegółowy program na załączonym plakacie

Bilety dostępne na stronie: http://theworldoforchids.shoplo.com/kolekcja/nasze-produkty-2