fbpx Obchody Dnia Europy na Uniwersytecie Gdańskim | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Obchody Dnia Europy na Uniwersytecie Gdańskim

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
80-309 Gdańsk-Oliwa
tel. (+58) 523 25 84
e-mail: prasa@ug.edu.pl
Gdańsk, 16.05.2017 r.

INFORMACJA PRASOWA

Tegoroczne obchody Dnia Europy na Uniwersytecie Gdańskim będą się odbywały z udziałem Posła do Parlamentu Europejskiego – Jarosława Wałęsy, a gościem specjalnym będzie Lech Wałęsa, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej w latach 1990-1995.  Jak zapowiada Dyrektor Ośrodka Badań Integracji Europejskiej Uniwersytetu Gdańskiego prof. Andrzej Stępniak, obchody będą się odbywały pod hasłem – „Europa w obliczu aktualnych wyzwań”. W programie również podsumowanie Konkursu „Polska w Unii. Promocja przedsiębiorczości w kontekście funkcjonowania rynku wewnętrznego” i Konkursu wśród studentów na najlepszy esej oraz panel dyskusyjny.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Czas: 19 maja 2017, godz. 11:00
Miejsce: Wydział Ekonomiczny UG, Sopot, ul. Armii Krajowej 119/121, Aula „O”
Organizatorzy: Dyrektor Ośrodka Badań Integracji Europejskiej Uniwersytetu Gdańskiego prof. Andrzej Stępniak oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Wałęsa

Kontakt do organizatorów -  dr Aleksandra Borowicz, Ośrodek Badań Integracji Europejskiej UG,  tel.: 507 130 473

W rocznicę ogłoszenia deklaracji Roberta Schumana, uznawanej za początek integracji europejskiej, 9 maja, Unia Europejska świętuje Dzień Europy. Zgodnie z wieloletnią tradycją Ośrodek Badań Integracji Europejskiej wspólnie z Wydziałem Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego organizują w maju obchody Dnia Europy. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Jarosława Wałęsy, europosła, a gościem specjalnym będzie Lech Wałęsa Prezydent RP w latach 1990- 1995.

Program:

10:30 – Rejestracja uczestników

11:00 – Otwarcie Obchodów Dnia Europy

• prof. dr hab. Andrzej Stępniak, Dyrektor Ośrodek Badań Integracji Europejskiej UG
  • dr hab. Jerzy Gwizdała, prof. nadzw., Rektor UG
  • dr hab. Monika Bąk, prof. nadzw., Dziekan Wydziału Ekonomicznego UG

11:30 – Wystąpienie Patrona Honorowego

• Jarosław Wałęsa, Poseł do Parlamentu  Europejskiego

„Unia Europejska dla Młodych"

12:00Wystąpienie Gościa Specjalnego

• Lech Wałęsa, Prezydent RP w latach 1990-1995

„Polska wobec aktualnych wyzwań Unii Europejskiej”

13:00 – Podsumowanie Konkursu „Polska w Unii. Promocja przedsiębiorczości w kontekście

funkcjonowania rynku wewnętrznego” oraz Konkursu wśród studentów na najlepszy esej

– ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

13:30 – Poczęstunek

14:00-15:30 – Panel dyskusyjny „Europa w obliczu aktualnych wyzwań”

Moderatorzy: prof. dr hab. Andrzej Stępniak, dr hab.  Stanisław Umiński, prof. nadzw.

Jarosław Wałęsa, Poseł do Europarlamentu

Prof.  Dariusz Rosati, SGH Warszawa

Prof. dr hab. Anna Zielińska-Głębocka, KEIE UG

Prof. dr hab. Zdzisław Brodecki, WSAiB Gdynia

Przed wystąpieniem gościa specjalnego (program poniżej) odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Pana Prezydenta Lecha Wałęsy:  godzina 11:45, sala nr 8 na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie (ul. Armii Krajowej 119/121).