fbpx Sukcesy sekcji lekkiej atletyki AZS UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

tel. (+58) 523 25 84
e-mail: prasa@ug.edu.pl
Gdańsk, 30.05.2017 r.

INFORMACJA PRASOWA

Reprezentacja kobiet AZS Uniwersytet Gdański zdobyła brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce w klasyfikacji uniwersyteckiej, a reprezentacja mężczyzn zajęła szóste miejsce w tej samej kategorii. Zawodnicy AZS UG zdobyli również medale indywidualne w klasyfikacji uniwersyteckiej – 1 złoty, 4 srebrne i 1 brązowy.

W miniony weekend w Łodzi lekkoatleci AZS Uniwersytet Gdański rywalizowali w Akademickich Mistrzostwach Polski. Reprezentacja kobiet wywalczyła brąz w klasyfikacji uniwersyteckiej, a reprezentacja mężczyzn zajęła szóste miejsce w tej samej kategorii.

Medale indywidualnie zdobyli (klasyfikacja uniwersytecka):

Karolina Bołdysz – złoty medal – rzut oszczepem (49,21)

Maja Mikołajek – srebrny medal – rzut oszczepem (37,03)

Łukasz Smolnicki – srebrny medal – bieg na 400 m (48.46)

Adam Grela – srebrny medal – skok w dal (6,88)

Hugo Garcia Gomez – srebrny medal – bieg na 800 m (1:52.50)

sztafeta 4x100 m w składzie Maciej Chistowski, Łukasz Smolnicki, Krzysztof Piątkowski, Alek Czubachowski – brązowy medal (44.29)

Trener sekcji: mgr Andrzej Cieplik