fbpx Leśny Festyn Edukacyjny współorganizowany przez Uniwersytet Gdański | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Leśny Festyn Edukacyjny współorganizowany przez Uniwersytet Gdański

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
80-309 Gdańsk-Oliwa
tel. (+58) 523 25 84
e-mail: prasa@ug.edu.pl
Gdańsk, 09.06.2017 r.

INFORMACJA PRASOWA

Plenerowa gra planszowa, tropienie zwierzyny, możliwość zobaczenia z bliska ptaków drapieżnych. Opowieści o nietoperzach i warsztaty budowy budek lęgowych dla ptaków. Pokaz pracy tartaku i wielkich maszyn leśnych. Pokazy kulinarne dań wykorzystujących dary lasu. To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na wszystkich przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, jeden ze współorganizatorów wydarzenia zaprasza rodziny i wszystkich zainteresowanych życiem leśnym na Leśny Festyn Edukacyjny do Gdyni. Wstęp wolny.

Czas: 10 czerwca 2017, godz. 11:00-18:00
Miejsce: skwer Arki Gdynia przy Bulwarze Nadmorskim, Gdynia
Współorganizator: Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego

W najbliższą sobotę, od godziny 11:00 do 18:00 czekać na Państwa będzie moc leśnych atrakcji: od budowy drewnianego domku, budek dla ptaków, przez poznanie pracy leśników, a także tajemnic lasu – sekretów zapylania roślin oraz znaczenie nietoperzy w lesie. Przewidziane są również liczne gry i zabawy dydaktyczne oraz pokazy sokolnicze.

Jak zapewniają organizatorzy, uczestnictwo w festynie, bez wyjeżdżania z miasta, pozwoli bliżej poznać las i jego tajemnice, a przy tym świetnie się bawić. Podczas wydarzenia będzie też można zaopatrzyć się w miód czy przetwory z grzybów i owoców leśnych. Specjalny pokaz kulinarny dostarczy z pewnością inspiracji do gotowania z użyciem tych składników. Naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego wyjawią natomiast sekrety zapylania roślin a chiropterolodzy opowiedzą o tajemniczych nietoperzach.

Głównym organizatorem Leśnego Festynu Edukacyjnego są Lasy Państwowe.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1662317997396858/