IT for SHE: szansa na rozwój dla studentek kierunków informatycznych

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Masz apetyt na rozwój? Chcesz nauczyć się nowych narzędzi, technologii, a może dowiedzieć się, co tak naprawdę robi się w globalnych korporacjach technologicznych? Albo potrzebujesz wsparcia w projektowaniu ścieżki kariery lub rozwoju potencjału przywódczego?

Nie ma lepszej i bardziej efektywnej metody na rozwój niż indywidualna praca pod okiem Mistrza-Mentora. Mentoring to partnerska relacja zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału uczennicy. W programie IT for SHE zapraszamy studentki do aplikowania do jednego z 30 wyjątkowych mentorów z najlepszych firm technologicznych, takich jak Intel Technology Poland, Ericsson Polska, Cisco Systems, Citi Service Center, Roche Polska, IGT Poland, Goldman Sachs Poland, Roche Global IT Solutions.

Najzdolniejsze z najzdolniejszych - 120 studentek informatyki z polskich uczelni technicznych - weźmie udział w drugiej edycji największego w Europie obozu tematycznego dla dziewczyn w IT. Będzie to dla nich niezwykła okazja do zgłębienia tajników zaawansowanego programowania, spotkania wybitnych mentorów i mentorek oraz zaplanowania kariery profesjonalnej i ścieżki rozwoju osobistego w branży technologicznej. Dziewczyny stworzą też network inspiracji i wzajemnego wsparcia, który stanowić będzie fundament dla ruchu wybitnych kobiet w IT. Do aplikowania na Women in Tech Camp zapraszamy dziewczyny, które chcą tworzyć przyszłość nowych technologii.

Obóz odbędzie się we wrześniu 2017. Udział w nim jest bezpłatny. Zobacz relację z obozu w roku 2016 Boot Camp 2016 - film (YouTube)

SHE for IT to także program wolontariatu, w ramach którego aktywne studentki kierunków informatycznych pojadą w lato do małych miejscowości i uczyć tam będą w szkołach programowania i wiedzy technologicznej. Jego celem jest zwiększenie zainteresowania obszarem STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) wśród dzieci, promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych i uruchamianie ich potencjału społecznego.

Więcej informacji i formularz aplikacyjny na stronie www.itforshe.pl

2017-04-20
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 20 Kwiecień, 2017 - 14:38; osoba wprowadzająca: Tadeusz Zaleski Ostatnia zmiana: wtorek, 24 Kwiecień, 2018 - 13:18; osoba wprowadzająca: Tadeusz Zaleski