fbpx Wicemistrzowie tańca polskiego z UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wicemistrzowie tańca polskiego z UG

Jacek Piątek i Małgorzata Piątek, tancerze z Zespołu Pieni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” zdobyli tytuł wicemistrzów Polski w tańcach polskich. Sukces pary jest tym większy, że do turniejowej rywalizacji, przystąpiła dopiero miesiąc temu.

Mistrzostwa Polski w tańcach polskich odbyły się w Waliszewie. Tancerze z całego kraju rywalizowali w kujawiaku, krakowiaku, oberku i mazurze w siedmiu kategoriach wiekowych. Jacek Piątek i Małgorzata Piątek, tancerze z Zespołu Pieni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” zdobyli tytuł wicemistrzów Polski w kategorii VII (od 40 roku życia). Sukces pary jest tym większy, że do turniejowej rywalizacji przystąpiła dopiero miesiąc temu. Instruktorem przygotowującym pary z ZPiT UG „Jantar” jest Anna Fel.

Turnieje tańców polskich w formie towarzyskiej odbywają się w wielu miastach Polski. We wrześniu 2014 roku po raz pierwszy konkurs odbędzie się w Gdańsku. Głównym celem mistrzostw i turniejów jest ochrona dziedzictwa narodowego, propagowanie polskich tańców narodowych  oraz rozbudzanie zainteresowań dzieci i młodzieży tą formą tańca.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w tańcach polskich odbyły się w Waliszewie w dniach 5-6 kwietnia.

Dr Beata Czechowska – Derkacz
Rzecznik Prasowy UG