fbpx Pięcioro stypendystów programu START z UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Pięcioro stypendystów programu START z UG

Piątka młodych naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego została laureatami tegorocznego programu START. To program stypendialny Fundacji Nauki Polskiej, którego celem jest wyróżnienie najzdolniejszych młodych uczonych i zachęcenie ich do dalszego rozwoju naukowego. Gratulujemy!

W gronie tegorocznych laureatów znaleźli się:
mgr Lidia Chomicz (Wydział Chemii)
dr Marta Kolanowska (Wydział Biologii)
dr Adam  Sieradzan (Wydział Chemii)
dr Katarzyna Szalewska (Wydział Filologiczny)
dr Rafał Urbaniak (Wydział Nauk Społecznych)

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom odbyła się 31 maja na Zamku Królewskim w Warszawie, stypendia zostały wręczone po raz 22. Program START jest jednym z dwóch – obok Nagrody FNP – najdłużej realizowanych programów Fundacji. Jest on jednocześnie największym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych naukowców. W tegorocznej, 22. edycji konkursu, stypendia w programie START zdobyło 136 laureatów. Zostali oni wyłonieni w toku kilkuetapowej procedury konkursowej z grona 1250 kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu. Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł  do wykorzystania na dowolny cel. Łączna kwota, jaką Fundacja przeznaczy na stypendia w programie START w tym roku, to ponad 3,8 mln zł.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz