fbpx Etnofilologia kaszubska na UG zostanie uruchomiona w roku akademickim 2014/2015 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Etnofilologia kaszubska na UG zostanie uruchomiona w roku akademickim 2014/2015

UG rozpoczyna kształcenie studentów na kierunku Etnofilologia kaszubska. Stało się to możliwe po pisemnym zapewnieniu złożonym 24 września 2014 roku przez Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego o dofinansowaniu przez Zrzeszenie kosztów kształcenia na tym kierunku.

Środki finansowe Uniwersytetu byłyby niewystarczające z powodu zbyt małej liczby studentów podejmujących studia na Etnofilologii kaszubskiej. W roku akademickim 2014/2015 studia te rozpocznie 12 studentów, podczas gdy uczelnianym wymogiem dotyczącym minimalnej liczebności grupy studenckiej jest 25 osób.

Prorektor ds. Rozwoju i Finansów UG prof. dr hab. Mirosław Szreder

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz