fbpx Sukces projektu dr Ireny Majkutewicz z Wydziału Biologii | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Sukces projektu dr Ireny Majkutewicz z Wydziału Biologii

Projekt, pod kierownictwem dr Irena Majkutewicz z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka Wydziału Biologii UG, dotyczący badań nad chorobą Alzheimera został wpisany do bazy International Alzheimer’s Disease Research Portfolio (IADRP).

Badania dr Ireny Majkutewicz zatytułowane są: "Wpływ fumaranu dimetylu na pamięć przestrzenną, ośrodkowe procesy zapalne, neurodegeneracyjne oraz neurogenezę w szczurzym modelu choroby Alzheimera". Baza IADRP powstała w 2010 r. w wyniku współpracy amerykańskich organizacji – National Institute of Aging oraz Alzheimer’s Association, gromadzi informacje o projektach badawczych ze wspomnianego obszaru, finansowanych przez publiczne i prywatne organizacje z całego świata. Inicjatywa ta umożliwi naukowcom oraz instytucjom wspierającym badania nad chorobą Alzheimera podjęcie współpracy oraz koordynację działań mających na celu rozwinięcie dotychczasowej wiedzy na temat tej choroby.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz