fbpx Konkurs na Staże Brukselskie | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Konkurs na Staże Brukselskie

Uniwersytet Gdański wspólnie z biurem poselskim europosła Jarosława Wałęsy zaprasza do wzięcia udziału w konkursach na Staże Brukselskie w biurze poselskim - rekrutację przedłużono do 8 stycznia 2015 r.

W konkursie biorą udział studenci I i II, roku studiów magisterskich z Wydziałów: Prawa i Administracji, Nauk Społecznych, Oceanografii i Geografii, Zarządzania oraz Ekonomii. Przedmiotem konkursu jest staż dla jednego studenta Uniwersytetu Gdańskiego, ufundowany przez Jarosława Wałęsę, Posła do Parlamentu Europejskiego.

Staż trwać będzie trzy miesiące, od lutego do kwietnia 2015 r. Przebiega wg następujących zasad: trzy miesiące w biurze poselskim Posła do Parlamentu Europejskiego Jarosława Wałęsy w Brukseli, przez okres trwania stażu stażysta otrzymywać będzie 1000 euro miesięcznie brutto, jako pokrycie kosztów zamieszkania, podróży i zakwaterowania.W rekrutacji mogą uczestniczyć studenci wyżej wymienionych wydziałów zainteresowani kwestiami polityki europejskiej, budżetu UE, polityki społecznej, polityki spójności i Partnerstwa Wschodniego. Odbyty staż za zgodą Dziekana Wydziału - zostanie uznany jako praktyka  obowiązkowa wynikająca z kierunku kształcenia.

Warunki uczestnictwa w rekrutacji:

• biegła znajomość języka angielskiego lub języka francuskiego (w mowie i piśmie),
  • podstawowa wiedza na temat instytucji europejskich i ich zadań,
  • dobre wyniki w nauce.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz