fbpx Konferencja „Ogród Sztuk- Taman Seni Indonesia" | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Konferencja „Ogród Sztuk- Taman Seni Indonesia"

Koło Naukowo Artystyczne Wielokulturowych  Źródeł Teatru UG na Wydziale  Filologicznym UG zaprasza na Międzynarodowa Konferencje Indonezyjską pt.: „Ogród Sztuk- Taman Seni Indonesia".

Partnerami projektu są: Ambasada Republiki Indonezji, Stowarzyszenie Crede Femina, Studio Jadwigi Możdżer, Misyjne Muzeum Etnograficzne,  Teatr Miniatura, Stowarzyszenie Sahabat, ACK Alternator, Koło Naukowe Mozaika, Adlon, Wydawnictwo Harmonia, Portal “Baby on line”, “Maluchy Trójmiasta”.

Konferencję zaplanowano w dniach 21-23 listopada 2014 na Wydziale Filologicznym UG.
Dyskusja na temat  zagadnień teatru Indonezji wzbogacona będzie o unikalną ofertę szkoleniową adresowaną do studentów oraz osób spoza środowiska akademickiego, dorosłych, dzieci, seniorów. Dzięki dofinansowaniu Uniwersytetu Gdańskiego uczestnictwo we wszelkich działaniach jest otwarte i nieodpłatne.

W części konferencyjnej wystąpią znawcy kultury Indonezji z referatami:

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA
OGRÓD SZTUK - TAMAN SENI INDONESIA
UNIWERSYTET GDAŃSKI, WYDZIAŁ FILOLOGICZNY, AULA 1.43
21 listopada 2014 r.

9.00-9.10 – otwarcie konferencji

9.10-10.10 (obrady prowadzi prof. UG, dr hab. Małgorzata Jarmułowicz)
- mgr Dawid Martin „Gamelan jawajski – od obrzędu po pop-music” (Ambasada Republiki Indonezji)
- mgr Jadwiga Możdżer „Aktor w tradycyjnym teatrze Indonezji i sztuce Zachodu (Uniwersytet Gdański)

10.10-10.20
Przerwa na kawę

10.20-11.50 (obrady prowadzi prof. dr hab. Jan Ciechowicz)