fbpx Prof. Marek Żukowski Członkiem Rady NCN | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Prof. Marek Żukowski Członkiem Rady NCN

Prof. Marek Żukowski z Wydziału Matematyki, Fizyki Informatyki UG został nominowany do Rady Narodowego Centrum Nauki na lata 2014 – 2018. Profesor Marek Żukowski będzie zasiadał w Radzie NCN już drugą kadencję. Gratulujemy!

Rada Narodowego Centrum Nauki składa się z dwudziestu czterech wybitnych naukowców reprezentujących różne dyscypliny nauki. Członkowie Rady powoływani są na kadencje czteroletnie, przy czym co dwa lata zmienia się połowa składu Rady. Przypomnijmy, że członkiem Rady NCN jest także profesor Maciej Wołowicz z Wydziału Oceanografii i Geografii UG.

Nominacje na kadencję 2014 – 2018 z rąk wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Darii Lipińskiej - Nałęcz otrzymali:
  • prof. dr hab. Zbigniew Błocki, Uniwersytet Jagielloński;
  • prof. dr hab. Jerzy Chudek, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach;
  • prof. dr hab. Janusz Janeczek, Uniwersytet Śląski;
  • prof. dr hab. Artur Jarmołowski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu;
  • prof. dr hab. Janina Jóźwiak, Szkoła Główna Handlowa;
  • prof. dr hab. Jan Kotwica; Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN;
  • prof. dr hab. Teresa Malecka, Akademia Muzyczna w Krakowie;
  • prof. dr hab. Krzysztof Nowak, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu;
  • prof. dr hab. Andrzej Sobolewski, Instytut Fizyki PAN;
  • ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II;
  • prof. dr hab. Wojciech Tygielski, Uniwersytet Warszawski;
  • prof. dr hab. Marek Żukowski, Uniwersytet Gdański.

W składzie Rady Narodowego Centrum Nauki pozostali, powołani w roku 2012 na czteroletni okres, następujący członkowie:
  • prof. dr hab. Elżbieta Frąckowiak;
  • prof. dr hab. Maciej Grochowski;
  • prof. dr hab. Sergiusz Jóźwiak;
  • prof. dr hab. Krzysztof Jóźwiak;
  • prof. dr hab. Leszek Kaczmarek;
  • prof. dr hab. Ireneusz Kamiński;
  • prof. dr hab. Michał Karoński;
  • prof. dr hab. Małgorzata Kossowska;
  • prof. dr hab. Henryk Kozłowski;
  • prof. dr hab. inż. Michał Malinowski;
  • prof. dr hab. inż. Jacek Tejchman-Konarzewski;
  • prof. dr hab. Maciej Wołowicz.

Do obowiązków Rady należy m.in. określanie priorytetowych obszarów badań podstawowych zgodnie ze strategią rozwoju kraju, określanie warunków przeprowadzania konkursów na projekty badawcze, ustalanie wysokości środków na nie przeznaczonych, ogłaszanie konkursów na stypendia doktorskie i staże po uzyskaniu stopnia naukowego doktora. Rada wybiera również członków Zespołów Ekspertów oceniających wnioski o finansowanie projektów badawczych.

Więcej informacji na stronie Narodowego Centrum Nauki.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Gabriela Leoniec
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz