fbpx Bazar Bo Ze Wsi i Bazar Natury - świątecznie | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Bazar Bo Ze Wsi i Bazar Natury - świątecznie

Na poniedziałek, 22 grudnia zaplanowano specjalne, świąteczne edycje Bazaru Bo Ze Wsi. Odbędą się one w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni oraz Gdańskiego Bazaru Natury w Hali Olivia w Gdańsku.

INFORMACJA ORGANIZATORÓW:

Studenci z Koła Naukowego Strateg wywodzącego się z Uniwersytetu Gdańskiego w ramach projektu Bo Ze Wsi we współpracy z Pomorskim Parkiem Naukowo Technologicznym oraz Halą Olivia w Gdańsku zapraszają na świąteczne edycje Bazaru Bo Ze Wsi oraz Gdańskiego Bazaru Natury, które odbędą się w poniedziałek 22 grudnia w godzinach 13:00-18:00 (Bazar Bo Ze Wsi w PPNT Gdynia) oraz 12:00-19:00 (Gdański Bazar Natury w Hali Olivia). Mieszkańcy Trójmiasta w tym dniu będą mieli możliwość świątecznych zakupów ekologicznej oraz nisko przetworzonej żywności oraz regionalnych produktów bezpośrednio od lokalnych wystawców.

Podczas świątecznej edycji bazaru będzie można zrobić zakupy nisko przetworzonej i ekologicznej żywności między innymi będą dostępne produkty takie jak: chleb, sery, wędliny, kiełbasy, sery kozie, warzywa, owoce, przetwory, tłoczone soki, miody, świeże zioła, ręcznie robione czekolady, jogurty probiotyczne, masło, bakalie, pierogi i wiele innych! Podczas Bazarów będzie można również wygrać kosze produktów.

Bazar Bo Ze Wsi w Gdyni w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym (w halach łukowych) przy Al. Zwycięstwa 96/98 odbywa się w każdy czwartek w godz. 13.00 - 18.00 a Gdański Bazar Natury odbywa się również w każdy czwartek w godz. 14.00 - 19.00 w Hali Olivia. Brak pośredników w handlu nisko przetworzoną żywnością pozwala rolnikom oraz wystawcom promować swoje wyroby w sposób nienarzucony im przez firmy handlowe. Konsumenci zaś mogą dokonać zakupu świeżych produktów wiadomego pochodzenia. Bazary są również idealną okazją dla pracujących klientów, którzy zazwyczaj nie mają czasu by robić zakupy na targach ekologicznych, dlatego Bazary odbywają się w godzinach popołudniowych, dzięki czemu wszyscy zainteresowani zdrową żywnością mają możliwość zakupów. Dzięki projektowi Bo Ze Wsi realizowanemu przez studentów z Koła Naukowego Strateg UG rolnicy mogą poznać inną formę sprzedaży oraz promocji swoich towarów. Celem akcji jest również propagowanie zdrowego odżywiania oraz przekonanie społeczności do bezpośredniego nabywania nisko przetworzonych produktów u dostawcy w celu uniknięcia dodatkowych kosztów pośrednictwa.

Bazar Bo Ze Wsi w Gdyni

Pomorski Park Naukowo Technologiczny w Gdyni
Data wydarzenia: 22.12.2014 w godz. 13.00 - 18.00 (edycja świąteczna) oraz każdy czwartek od 13:00 -18:00

Bazar Natury w Gdańsku