fbpx Prof. Tomasz Koncewicz będzie profesorem wizytującym na Berkeley Law School w Kalifornii | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Prof. UG, dr hab. Tomasz Tadeusz Koncewicz, Kierownik Katedry Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej na Wydziale Prawa i Administracji, obejmie stanowisko Visiting Professor na Berkeley Law School w Kalifornii został też nominowany do prestiżowej Fulbright Senior Research Award. Gratulujemy!

Profesor Tomasz Tadeusz Koncewicz funkcję swoją piastował będzie  w roku akademickim 2015/2016. Berkeley Law School należy do najlepszych wydziałów prawa w USA zaś prof. Koncewicz będzie prowadził wykład na temat europejskiego konstytucjonalizmu i badania nad zbudowaniem nowego modelu orzeczniczego i aksjologii dla polskiego Trybunału Konstytucyjnego zgodnie z projektem nagrodzonym przez Fulbrighta pt "Polish Constitutional Court in Europe: Player or Spectator? Lessons from the other side of the ocean".

Wraz z profesorem Martinem Shapiro, jednym z najwybitniejszych konstytucjonalistów i political scientists na świecie, prof. Koncewicz będzie prowadził seminarium z prawa konstytucyjnego.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz