fbpx Wydziały w Radiu MORS | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wydziały w Radiu MORS

31 marca przy okazji Targów Akademia dziennikarze Radia MORS będą prezentowali wydziały Uniwersytetu Gdańskiego na których studiują. Przez pięć godzin w audycji nadawanej na żywo w programie uczelnianej rozgłośni będzie można usłyszeć opinie studentów i kandydatów na studentów o gdańskiej uczelni, wywiady z władzami dziekańskimi, profesorami i znanymi absolwentami.

Program rusza o godzinie 9.00 od programu poświęconego Wydziałowi Filologicznemu. Przez godzinę dziennikarze Radia MORS, którzy studiują właśnie na tym wydziale będą prezentowali różne aspekty jego funkcjonowania. Następnie co godzinę do studia radiowego będą wchodzić przedstawiciele następujących wydziałów: o 10.00 Wydziału Ekonomicznego, o 11.00 Wydziału Nauk Społecznych, o 12.00 Wydziału Biologii, a o 13.00 Wydziału Prawa i Administracji. Program zakończy się o godzinie 14.00.

Radio MORS przygotowując program włącza się w ten sposób w Targi Akademia i Dni Otwarte Wydziałów. W czasie realizacji programu Studio Radiowe zlokalizowane na Wydziale Nauk Społecznych będzie otwarte dla zwiedzających wydział. Niektórzy z nich będą mieli okazję zasiąść przed naszymi mikrofonami i podzielić się swoimi wrażeniami z wizyty na naszej uczelni. Posłuchajcie wywiadu z dr Adamem Jagiełło-Rusiłowskim, prodziekanem Wydziału Nauk Społecznych ds. studenckich i współpracy międzynarodowej, na temat dnia otwartego.

Zapraszamy do słuchania nas nie tylko 31 marca. Nadajemy codziennie, 24 godziny na dobę. Nasz program dostępny jest poprzez stronę internetową http://www.mors.ug.edu.pl/, a także jej nową wersję, która w najbliższych dniach stanie się naszą główną stroną - http://mors.ug.edu.pl/

Nowa strona Radia MORS daje możliwość słuchania naszej audycji bez pobierania żadnych programów, a jej architektura jest przystosowana do publikowania wielu informacji dziennie z wszystkich wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego. Naszą ambicją jest stanie się portalem informacyjnym Uniwersytetu Gdańskiego.

Maciej Goniszewski
kierownik Biura Studia Radiowego