fbpx Siatkarki AZS UG w finale Akademickich Mistrzostw Polski | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Siatkarki AZS UG w finale Akademickich Mistrzostw Polski

Siatkarki AZS UG wywalczyły awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski. Nasza drużyna w gdańskim półfinale zajęła drugie miejsce zaś MVP turnieju została Karolina Korczyńska. Gratulujemy!

W fazie grupowej siatkarki UG pokonały  UAM Poznań 2:0 (25:18, 28:26) oraz UMK Toruń 2:0 (25:14, 27:25) i bez straty seta awansowały do kolejnej fazy rozgrywek. W ćwierćfinale gdańszczanki spotkały się z reprezentacją Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego Szczecin. Nasze zawodniczki niespodziewanie przegrały pierwszego seta 23:25. W kolejnym podopieczne Jolanty Malach zwyciężyły 25: 17 i o awansie do kolejnej fazy zadecydował tie-break wygrany przez UG (w Akademickich Mistrzostwach Polski mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów).

W półfinale doszło do derbów Gdańska. W rywalizacji z Politechniką siatkarki UG ponownie przegrały pierwszego seta 23:25, jednak w dwóch kolejnych były lepsze od swoich koleżanek z PG. W finale na nasz zespół czekał faworyt turnieju - Wyższa Szkoła Prawa i Administracji z  Poznania. W barwach tego zespołu występują pierwszoligowe zawodniczki. Nasze  zawodniczki uległy 1:2 w setach nawiązując równorzędna walkę z rywalkami. W całym turnieju nasza reprezentacja zajęła II miejsce i uzyskała awans do wielkiego finału, który odbędzie się w maju, we Wrocławiu.

Skład AZS Uniwersytet Gdański:  Aleksandra Betiuk, Agata Goździk, Dominika Horbacz, Karolina Korczyńska, Sylwia Kwiatkowska, Agnieszka Laskowska, Nikola Madej, Agata Mazur, Magdalena Milewska Agata Osmólska, Małgorzata Piątkowska, Paulina Radziwon, Michalina Szupieńko  Karolina Węgrzyniak, Paulina Witkowska.

Wyniki AZS Uniwersytet Gdański podczas półfinału A:
Faza grupowa
AZS UG - UAM Poznań    2:0 (25:18, 28:26)
AZS UG - UMK Toruń       2:0 (25:14, 27:25)
Ćwierćfinał
AZS UG - PUM Szczecin  2:1 (23:25, 25:17, 15:17)
Półfinał
AZS UG - Polit. Gdańska 2:1 (23:25, 25:21, 15:12)
Finał
AZS UG - WSPiA Poznań 1:2 (18:25, 25:16, 10:15)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
I miejsce - Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu