fbpx Instytut Konfucjusza zaprasza | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Instytut Konfucjusza zaprasza

W związku ze zbliżającym się oficjalnym otwarciem Instytutu Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim (planowanym na wrzesień br.), przedstawiciele Instytutu zapraszają wszystkich zainteresowanych poznaniem chińskiego języka i kultury na specjalnie przygotowane zajęcia pokazowe.

Zajęcia odbędą się 26 maja 2015 roku, o godzinie 11:30 w budynku Rektoratu Uniwersytetu Gdańskiego, przy ul. Bażyńskiego 1a, Rozpoczną się wykładem w języku polskim, poświęconym cechom charakterystycznym języka chińskiego oraz specyfice nauki języka mandaryńskiego (najpopularniejszej odmiany języka chińskiego). Po wykładzie będzie możliwośc nauki podstawowych zwrotów i wyrażeń podczas zajęć prowadzonych przez chińskich lektorów.

Przy okazji wykładu odbędzie się także spotkanie z Prorektorem ds. Studenckich Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr. hab. Józefem Włodarskim, pełniącym funkcję Dyrektora Instytutu, z przedstawicielami trójmiejskich szkół, zainteresowanych współpracą z Instytutem Konfucjusza, poświęcone możliwości organizacji w szkołach zajęć z języka i kultury chińskiej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12 (osoby zainteresowane spotkaniem proszone są o wcześniejsze potwierdzenie obecności).

Po więcej informacji na temat Instytutu Konfucjusza zapraszamy na stronę internetową oraz profil na Facebooku.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Gabriela Leoniec
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz