fbpx Oferta pracy dla doktorantów | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Oferta pracy dla doktorantów

Prof. Jarosław Marszałek, Pracownia Biochemii Ewolucyjnej, Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego poszukuje doktorantów do realizacji projektu: "Białka opiekuńcze Hsp70 w mitochondrialnej biogenezie centrów żelazo-siarkowych: analiza funkcjonalna i ewolucja".

Nasze badania koncentrują się na poznaniu molekularnych mechanizmów działania i ewolucji białek opiekuńczych Hsp70 uczestniczących w biogenezie centrów żelazo-siarkowych (FeS), które są ko-faktorami w bardzo wielu białkach niezbędnych do przeżycia zarówno komórek eukariotycznych jak też prokariotycznych. Mutacje w genach kodujących białka FeS są przyczyną wielu chorób dziedzicznych. Biogeneza FeS to słabo poznany proces, w którym białka Hsp70 pełnią kluczową rolę. Ewolucja Hsp70 uczestniczących w biogenezie FeS to skomplikowany proces, którego badania dostarczają nowych informacji na temat mechanizmów funkcjonalnego różnicowania białek powstałych w wyniku duplikacji genów.

Poszukujemy doktorantów zainteresowanych badaniami  doświadczalnymi jak też molekularną ewolucją białek. Zapewniamy stypendium MNiSW oraz dodatkowe finansowanie z projektów Maestro (NCN) oraz Mistrz (FNP).

Kandydaci proszeni są o bezpośredni kontakt z prof. Marszałkiem jaroslaw.marszalek@biotech.ug.edu.pl i/lub 58 523 6313

Dodatkowe informacje dotyczące tematyki badawczej, realizowanych projektów oraz publikacji:http://biotech.ug.edu.pl/dzialalnosc_naukowa/zespoly_badawcze/pracownia_...

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Iwona Kuklińska
Treść wprowadzona przez: Iwona Kuklińska