fbpx „Skarby Bałtyku” w Stacji Biologicznej Wydziału Biologii UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

„Skarby Bałtyku” w Stacji Biologicznej Wydziału Biologii UG

„Skarby Bałtyku” w Stacji Biologicznej Wydziału Biologii UG

Informacja Organizatorów:

Stań „oko w oko” z organizmami starszymi niż dinozaury –  są bliżej niż myślisz…

Stacja Biologiczna Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na wystawę „Skarby Bałtyku”, która odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia 2015 r. na terenie Stacji Biologicznej w Gdańsku – Górkach Wschodnich, ul. Ornitologów 26.

Wśród eksponatów prezentowanych na wystawie znajdą się różne typy skał, które można znaleźć na morskim brzegu, skamieniałości pochodzące z różnych epok geologicznych oraz bursztyn bałtycki. Pasjonat paleontologii, Pan Błażej Bojarski, opowie o organizmach zaklętych w kamieniach oraz geologicznych ciekawostkach. Wystawie będą towarzyszyły warsztaty szlifowania bursztynu, konkursy oraz inne atrakcje-niespodzianki. Teren Stacji zostanie udostępniony zwiedzającym w godz. od 10.00 do 16.00.

O pełnych godzinach odbędą się losowania nagród!!!

Będzie to też okazja do odpoczynku, dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą koca i piknikowego kosza.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Trójmiasta i okolic oraz turystów.

Wstęp wolny.

Wygodny dojazd do stacji umożliwia komunikacja miejska (autobus 186 z przystanku przy Dworcu Gdańsk Główny, przystanek docelowy: „Ornitologów”, czas przejazdu 38 minut) lub tramwaj wodny F6. W przypadku podróżowania z Gdańska Głównego własnym środkiem lokomocji należy wybrać drogę 501, a za mostem pontonowym na Wiśle (Sobieszewo) skręcić w lewo w ulicę Nadwiślańską, a następnie w Ornitologów.

„Skarby Bałtyku” w Stacji Biologicznej Wydziału Biologii UG
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Iwona Kuklińska