fbpx Film o DKF „Miłość Blondynki" na Festiwalu Filmowym | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Film o DKF „Miłość Blondynki" na Festiwalu Filmowym

W ramach sekcji pokazy specjalne na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni pokazany zostanie film MIŁOŚĆ DO BLONDYNKI – KINO, LUDZIE, PASJA poświęcony już ponad dwudziestoletniej działalności Dyskusyjnego Klubu Filmowego Uniwersytetu Gdańskiego.

Twórcy DKF „Miłość Blondynki” zapraszają wszystkich swoich widzów i sympatyków na pokaz jubileuszowego filmu „Miłość do Blondynki – kino – ludzie – pasja”, który zakwalifikował się do sekcji pokazy specjalne w ramach 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Jest to filmowa nostalgiczna podróż przez lata działalności uniwersyteckiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Miłość Blondynki”: od założenia do dzisiaj. Wielogłos o klubie i projektach, które na zawsze pozostaną w pamięci organizatorów. Jest to film o ludziach pełnych pasji, których łączy jedno – Miłość Blondynki. Okazuje się jednak, że miłość do Blondynki wiele ma imion.

Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami i bohaterami filmu. Będzie to także okazja do rozmowy na temat współczesnej roli i kondycji dyskusyjnych klubów filmowych w Polsce.

Występują: (w kolejności alfabetycznej): Michał Biełuszko, Paweł Biliński, Magda Danaj, Agnieszka Dąbrowska, Wanda Dittrich, Tomasz Dziemianczuk, Mariusz Hybiak, Marta Maciejewska, Paulina Neugebauer, Agnieszka Kornacka, Krzysztof Kornacki, Wojciech Prabucki, Mirosław Przylipiak, Tomasz Pupacz, Jacek Wachulewicz, Krystyna Weiher, Mariusz Wirski, Magdalena Zelent

Emisja: 16 września, godzina 14.30 w Gdyńskim Centrum Filmowym

MIŁOŚĆ DO BLONDYNKI – KINO, LUDZIE, PASJA film dokumentalny, 16 min., Polska (2014)

Zdjęcia: Mateusz Koldun, Michał Szagżdowicz