fbpx Rektorzy Uniwersytetu Gdańskiego w Radiu MORS | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Rektorzy Uniwersytetu Gdańskiego w Radiu MORS

Nowy rok akademicki przynosi wiele zmian na Uniwersytecie Gdańskim. Ustępująca redaktor naczelna Radia MORS, Karolina Barańska rozmawia o nich w audycji Gość Radia MORS z prof. Bernardem Lammkiem, rektorem UG. Natomiast w audycji Indeks Gospodarczy Maciej Goniszewski, kierownik Biura Studia Radiowego rozmawia z prof. Mirosławem Szrederem, prorektorem ds. Rozwoju i Finansów o ekonomicznych aspektach funkcjonowania uczelni.

Inauguracja nowego roku akademickiego przynosi wiele nowości na Uniwersytecie Gdańskim. Wydział Filologiczny zyskał nowy i nowoczesny budynek Neofilologii, rektorat przeniósł się na druga stronę ulicy Bażyńskiego do siedmiopiętrowego biurowca, a w opuszczonych przez administrację pomieszczeniach rozpoczął działalność Instytut Konfucjusza. W następnych miesiącach możemy się spodziewać ukończenia kolejnej inwestycji – budynku Wydziału Biotechnologii, a rektor prof. Bernard Lammek ujawnia już kolejne plany, czyli budowę centrum sportowego.

Oczywiście inwestycje wymagają finasowania – zarówno jednorazowego na samą budowę jak i później stałego na utrzymanie nowych obiektów. O tym skąd są te pieniądze i jak uczelnia stara się pozyskiwać nowe i stałe źródła finansowania mówi z kolei prof. Mirosław Szreder. Jak podkreśla prorektor ds. rozwoju i finansów dzięki pracowitości i zaangażowaniu pracowników naukowych UG nasza uczelnia jest na trzecim miejscu w kraju pod względem środków per capitapozyskanych przez naukowców w postaci grantów na badania. Prorektor ma też nadzieję, że zmieniające się przepisy w zakresie finansowania innowacji ułatwią współpracę uczelni z biznesem.

Zapraszamy do wysłuchania obydwu wywiadów. O tym co rektor UG pamięta z czasów gdy sam był przyjmowany na uczelnię jako student można się dowiedzieć w czwartek 1 października o godzinie 11.00 w audycji Gość Radia MORS – powtórki w poniedziałek o godzinie 8.00 i środę o godzinie 10.00. Natomiast w jaki sposób prawdopodobnie będzie finansowana budowa centrum sportowego usłyszą państwo w audycji Indeks Gospodarczy w piątek o godzinie 8.00 – powtórki w poniedziałek o godzinie 12.00 i w środę o godzinie 12.00.

Radio MORS nadaje poprzez stronę www.mors.ug.edu.pl

Rektorzy Uniwersytetu G
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Iwona Kuklińska