fbpx Doktowykłady, czyli humanistyka oczami młodych naukowców | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Doktowykłady, czyli humanistyka oczami młodych naukowców

Serdecznie zapraszamy studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych do udziału w wykładach doktoranckich prowadzonych w ramach projektu „Doktowykłady, czyli humanistyka oczami młodych naukowców”.

Głównym celem projektu jest promocja zainteresowań naukowych doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego. Doktowykłady początkowo odbywały się wyłącznie na Uniwersytecie. W tym roku postanowiliśmy zmienić przestrzeń spotkań, a tym samym poszerzyć grono odbiorców. Od 2015 roku współpracujemy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku i Biblioteką Miejską w Gdyni, Miejską Biblioteką Publiczną w Sopocie, Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Kartuzach, a ponadto pojawiamy się na festiwalach kultury popularnej i konwentach (m.in. na sopockim Konwencie Mangi i Fantastyki Baltikon.

Prowadzimy spotkania o bardzo szerokim spektrum tematycznym: od językoznawstwa, przez literaturę i kulturoznawstwo, politologię i nauki społeczne, po kulturę popularną. Chcemy pokazać, że młodzi naukowcy – filolodzy, filmoznawcy, kulturoznawcy, medioznawczy i inni specjaliści w dziedzinach humanistycznych – mają oczy otwarte na otaczający ich świat, że poświęcają swoje badania jego różnorakim aspektom, jednocześnie przełamując stereotyp „nieżyciowych” doktorantów, skupiających się wyłącznie na teorii, nie na praktyce i życiu poza uczelnianymi murami. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach wszystkie osoby zainteresowane życiem naukowym naszego uniwersytetu. Każde z naszych spotkań składa się z autorskiego wykładu młodego naukowca, specjalisty bądź specjalistki w wybranej dziedzinie, oraz dyskusji z publicznością.

Szczegółowy terminarz wystąpień znajduje się na stronach:

Załączamy poniżej listę tegorocznych tematów oraz abstraktów wystąpień.

Kontakt: doktowyklady@gmail.com

Projekt organizowany przez członkinie Pracowni Badań Kultury Trójmiasta, działającej przy Katedrze Kulturoznawstwa UG oraz Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Doktorantów FSD UG

PDF icon Lista proponowanych wykładów384.07 KB
PDF icon Abstrakty wykładów535.9 KB