fbpx Tłumy na koncercie z okazji Święta Uniwersytetu Gdańskiego! | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Tłumy na koncercie z okazji Święta Uniwersytetu Gdańskiego!

21 marca 2016 r. w Sali Teatralnej budynku Neofilologii odbył się koncert z okazji Święta Uniwersytetu Gdańskiego. Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego w towarzystwie muzyków z zespołu Zagan Acoustic oraz Bogdana Kułakowskiego przy fortepianie zaprezentował piosenki z okresu 20-lecia międzywojennego w najnowszych aranżacjach Artura Jurka.

Występ okazał się nie lada sukcesem - koncertu słuchało 500 osób! Za żywe reakcje publiczności występujący odwdzięczyli się dwoma bisami. Braw - zupełnie zasłużonych - nie było końca. Wszyscy docenili z jakim kunsztem i precyzją artyści przenieśli widownię do lat 20. i 30. ubiegłego stulecia.

Wystąpili:

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego pod dyrekcją Marcina Tomczaka

Zagan Acoustic w składzie:
Paweł Zagańczyk - akordeon
Joachim Łuczak - skrzypce