fbpx "Jeszcze jedna podróż". Rozmowa z prof. Dariuszem Filarem z Wydziału Ekonomicznego UG w ramach cyklu "Nienaukowe pasje naukowców" | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Profesor Dariusz Filar to znany polski ekonomista, który specjalizuje się w historii myśli ekonomicznej i makroekonomii. Nie wszyscy jednak wiedzą, że po godzinach zajmuje się i to z sukcesem, pisaniem książek. Jego twórczość trudno jednoznacznie określić; czy są to traktaty filozoficzne czy literatura science-fiction? Interesuje go bowiem zarówno przewidywanie przyszłości, jak i problemy etyczne z nią związane. Do jakiego stopnia możemy ingerować w podświadomość? Jakie są zagrożenia związane z manipulowaniem doznaniami zmysłowymi przekazywanymi z mózgu jednego człowieka do drugiego? Czy czeka nas fantomatyczny świat?

Rozmowa dostępna jest na platformie PlatonTV

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski