fbpx Dni Otwarte Funduszy Europejskich | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Prezentacja kolekcji ponad 550 gatunków i krzyżówek roślin mięsożernych, święcące DNA, wspólne budowanie eko-miast, eksperymentalny spektakl w 9 językach „Babel – rekonstrukcja!”, warsztaty, wystawy i wejście do niedostępnych na co dzień pracowni i naukowych laboratoriów – to atrakcje przygotowane z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 12 i 13 maja 2016 roku Uniwersytet Gdański otworzy dla zwiedzających podwoje nowoczesnych budynków i laboratoriów, które zostały wybudowane w ramach unijnych funduszy – Wydział Biologii, budynek Neofilologii oraz Instytut Biotechnologii.

Wstęp wolny. Na niektóre wydarzenia obowiązuje rejestracja.

Serdecznie zapraszamy!

12 i 13 maja na Wydziale Biologii, Wydziale Filologicznym (w nowym budynku Neofilologii) i Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed (budynek Instytutu Biotechnologii) na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie odbędą się otwarte imprezy w ramach III edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji.

III Dni Otwarte Funduszy Europejskich (Dni Otwarte, DOFE) to akcja polegająca na udostępnianiu - szerokiemu gronu zainteresowanych - projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej, której celem jest promocja efektów realizacji Funduszy Europejskich w Polsce. Od 12 do 15 maja wszyscy chętni będą mogli zwiedzić i poznać tajniki miejsc na terenie całej Polski, z których wiele pozostaje niedostępnych na co dzień. Na uczestników akcji czeka około 900 atrakcji w całym kraju!

Uniwersytet Gdański jako beneficjent Funduszy Europejskich również zaangażował się w udział w tegorocznym wydarzeniu. Drzwi otworzą budynki trzech wydziałów oddane do użytku w ostatnich latach: Wydział Biologii UG (otwarcie w 2012 r.), budynek Neofilologii Wydziału Filologicznego UG (otwarcie w 2015 r.) oraz Instytutu Biotechnologii  Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed (otwarcie w 2016 r.).

·        Wydział Biologii UG, Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku-Oliwie,
ul. Wita Stwosza 59
12 i 13 maja 2016 r. w godz. 10:00 - 14:30

Wśród atrakcji przygotowanych przez Wydział Biologii jest m.in. prezentacja kolekcji ponad 550 gatunków i krzyżówek roślin mięsożernych, gra strategiczna polegająca na budowie eko-miast, warsztaty z podstaw enzymologii oraz zwiedzanie budynku, w którym znajdują się m.in.: szkielet płetwala zwyczajnego (drugiego pod względem wielkości zwierzęcia na Ziemi), Akwarium Malawi zamieszkałe przez 360 ryb pielęgnicowatych, formikarium z mrówkami egzotycznymi, terrarium z żółwiami oraz wystawy: „Życie w lesie bursztynowym” i „Zabójcy bez winy”.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://biology.ug.edu.pl/media/promowane/56100/iii_dni_otwarte_funduszy_europejskich_na_wydziale_biologii_ug

·        Wydział Filologiczny UG, Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie,
ul. Wita Stwosza 51 (budynek Neofilologii)
13 maja 2016 r. w godz. 11:30 - 13:00

Wydział Filologiczny zaprasza do nowej sali teatralnej w budynku Neofilologii na unikatowy, jednorazowy i eksperymentalny spektakl „Babel – rekonstrukcja!”, który zostanie wystawiony w 9 z 23 języków obcych wykładanych na Wydziale Filologicznym UG: angielskim, hiszpańskim, szwedzkim, rosyjskim, serbskim, chorwackim, chińskim, kaszubskim oraz w języku polskim. Na wydziale odbędą się również różnorodne przedstawienia teatrów studenckich Kół Naukowych: Iberystów, Serbistów, Kroatystów, Rusycystów, Sinologów, Kaszubistów, szwedzkiego Teater aUGust, legendarnego anglojęzycznygo Maybe Theatre Company oraz koła teatralnego Brikolaż.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://fil.ug.edu.pl/media/promowane/55952/dni_otwarte_funduszy_europejskich_multijezyczny_spektakl_teatralny_babel_-_rekonstrukcja_w_9

·        Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku-Oliwie, ul. Abrahama 58 (Instytut Biotechnologii)
13 maja 2016 r. w godz. 9:00 - 14:00

Na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii, w nowoczesnym budynku Instytutu Biotechnologii, będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach i zobaczyć m.in. świecące bakterie, posiewy bakterii środowiskowych, z którymi mamy kontakt na co dzień, preparaty histologiczne pod mikroskopem, rośliny z hodowli in vitro czy świecące DNA na żelu agarozowym. Ponadto zainteresowani zwiedzą laboratoria naukowe wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę i sale dydaktyczne, a także wysłuchają wykładu o chwaście, który zrobił ogromną karierę w biotechnologii roślin.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://biotech.ug.edu.pl/media/aktualnosci/56167/dzien_otwarty_-_dowiedz_wiecej_o_biotechnologii

Organizatorem i koordynatorem Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które odbywają się po raz trzeci (w poprzedniej edycji akcji wzięło udział ponad 200 tys. osób), jest Ministerstwo Rozwoju, a współpracują przy niej inne instytucje wdrażające Fundusze Europejskie w Polsce. Cała akcja ma na celu również zainspirować i zachęcić do skorzystania z unijnych środków, jakie są obecnie dostępne.
Więcej informacji znajduje się na stronie: www.DniOtwarte.eu

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski