fbpx MWB UG i GUMed drugim, najlepszym wydziałem w Polsce | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

MWB UG i GUMed drugim, najlepszym wydziałem w Polsce

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed zajął drugie miejsce jako najlepszy kierunek biotechnologiczny w Polsce. Według klasyfikacji „Perspektywy 2016” MWB uplasował się za Wydziałem Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W „Rankingu Kierunków Studiów – Biotechnologia” MWB zajął drugą pozycję poprawiając wynik z zeszłego roku o jedno miejsce, wyprzedzając Uniwersytet Warszawski.

Perspektywy publikują co roku rankingi szkół wyższych i kierunków studiów. Od kilku lat gdańska biotechnologia zdobywa miejsca na podium. Adresatami rankingu kierunków studiów są przede wszystkim kandydaci na studia: uczniowie liceów i techników, zwłaszcza z klas maturalnych, którzy muszą podjąć decyzję dotyczącą dalszego kształcenia, a także absolwenci studiów pierwszego stopnia - poszukujący dla siebie atrakcyjnej ścieżki dalszej edukacji.

Analizie poddano wszystkie kierunki studiów prowadzone przez akademickie uczelnie wyższe w Polsce. 100 punktów oznacza wynik najlepszy w ramach danego kierunku lub grupy kierunków według danych kryterium:

• ocena nadania przez kadrę akademicką
  • preferencje pracodawców
  • ocena parametryczna
  • uprawnienia do nadawania stopni naukowych
  • nadane stopnie naukowe
  • dostępność kadr wysoko kwalifikowanych
  • PKA wyróżniająca
  • publikacje
  • cytowalność
  • H-index
  • patenty i prawa ochronne.

ranking kierunków biotechnologia 2016

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Gabriela Leoniec