fbpx Na UG powstaje nowe pismo dla młodych naukowców. Zapraszamy do współpracy | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Na UG powstaje nowe pismo dla młodych naukowców. Zapraszamy do współpracy

Zatoka Nauki

Za kilka miesięcy na Uniwersytecie Gdańskim ukaże się pierwszy numer zupełnie nowego czasopisma. Będzie to kwartalnik naukowy „Zatoka Nauki; Czasopismo młodych badaczy”.

Jego podstawowy cel to prezentacja wyników badań naukowych najmłodszych przedstawicieli środowiska akademickiego Uniwersytetu Gdańskiego oraz  popularyzacja nauki poza środowiskiem naukowym.

Obecnie trwa nabór tekstów do pierwszego numeru, tym samym wszystkich studentów, którym nauka jest tak bliska jak nam, zachęcamy do wysyłania swoich;

• artykułów naukowych
  • artykułów popularnonaukowych
  • recenzji
  • sprawozdań z konferencji i innych wydarzeń o charakterze naukowym
  • sprawozdań i relacji z działalności kół naukowych
  • wywiadów z naukowcami
  • tekstów literackich
  • opowiadań
  • wierszy
  • esejów
  • grafik
  • zdjęć.

Artykuły naukowe będą opiniowane przez co najmniej dwóch recenzentów spoza naszej uczelni w formie podwójnej ślepej recenzji. Następnie - w przypadku uwag - przesłane zostaną ponownie do autorów. Artykuły popularnonaukowe przed wysłaniem do redakcji powinny zostać zaakceptowane i podpisane przez pracownika Uniwersytetu Gdańskiego co najmniej ze stopniem doktora. Wszystkie zaakceptowane teksty ukażą się w formie papierowej oraz elektronicznej na tworzonej właśnie stronie www.zatokanauki.pl.

Termin nadsyłania artykułów ustalony został na 30 września (pierwszy numer) i 31 grudnia (drugi numer). Prosimy o przesłanie ich w formie elektronicznej na adres: zatokanauki@ug.edu.pl .

Zachęcamy również do odwiedzenia fanpage’a czasopisma: https://www.facebook.com/zatokanauki/

UWAGA! Przed przystąpieniem do współpracy z redakcją zapoznaj się ze szczegółowymi wytycznymi (znajdziesz je w załączniku). W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: 58 523 25 10.

Zapraszamy do współpracy!

Zatoka Nauki