fbpx Rekrutacja na UG – najpopularniejsze kierunki | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Rekrutacja na UG – najpopularniejsze kierunki

Na Uniwersytecie Gdańskim zakończyła się rekrutacja na najbardziej popularne wśród kandydatów kierunki studiów stacjonarnych pierwszego stopnia (licencjat) oraz jednolitych magisterskich. Wciąż trwa rekrutacja na studia stacjonarne drugiego stopnia i studia niestacjonarne. Na niektóre kierunki zostały także ogłoszone rekrutacje dodatkowe. Informacje – terminy aplikacji, ogłaszania list, przyjmowania dokumentów oraz zasady – znajdują się na stronie: http://ug.edu.pl/rekrutacja. ZAPRASZAMY!

Najbardziej popularne wśród kandydatów kierunki studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich to skandynawistyka, kryminologia, psychologia, filologia angielska, zarzadzanie instytucjami artystycznymi (specjalność menadżerska) i iberystyka. Wysoko w rankingu znalazły się także kierunki ścisłe takie jak biotechnologia i informatyka.

W roku akademickim 2016/2017 na Uniwersytecie Gdańskim można studiować 74 kierunki studiów w zakresie
220 specjalności. W ofercie jest nowy kierunek – Biznes chemiczny (stacjonarne inżynierskie studia I stopnia) oraz dwie nowe specjalności, na które prowadzony jest bezpośredni nabór: Przetwarzanie języka naturalnego na kierunku Filologia angielska (stacjonarne studia II stopnia), Psychoseksuologia na kierunku Psychologia (stacjonarne
i niestacjonarne jednolite studia magisterskie).

Na nowy rok akademicki 2016/2017 Uniwersytet Gdański zaplanował przyjęcie ponad 18 tysięcy studentów na pierwszy rok studiów:

- 11 345 – na studia stacjonarne I i II stopnia

-  6 736 – na studia niestacjonarne I i II stopnia

Największym zainteresowaniem w czasie tegorocznej rekrutacji cieszyły się następujące kierunki studiów (dane dotyczą wyłącznie studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, stan na 25 lipca 2016 roku):

1.      Skandynawistyka – 10,27

2.      Kryminologia – 9,31

3.      Psychologia, jednolite studia magisterskie – 8,80

4.      Filologia angielska – 8,69

5.      Zarządzanie instytucjami artystycznymi (specjalność menedżerska) – 7,53

6.      Iberystyka – 7,06

7.      Sinologia – 6,83

8.      Psychoseksuologia, specjalność na kierunku Psychologia, jednolite studia magisterskie) – 6,08

9.      Neurobiopsychologia, specjalność na kierunku Psychologia, jednolite studia magisterskie – 5,88

10.   Prawo, jednolite studia magisterskie – 5,55

11.   Podatki i doradztwo podatkowe – 5,48

Powyżej 4 osób na miejsce:

12.   Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – 4,94

13.   Finanse i rachunkowość – 4,69

14.   Biotechnologia – 4,63

15.   Bezpieczeństwo narodowe – 4,56

16.   Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej – 4,52

17.   Amerykanistyka – 4,34

18.   Informatyka – 4,07

INFORMACJE O REKRUTACJI DODATKOWEJ I PRZEDŁUŻONEJ

Na niektóre kierunki studiów stacjonarnych została ogłoszona rekrutacja dodatkowa lub przedłużona (to terminy proceduralne, w obu przypadkach dotyczą możliwości dostania się na studia). Terminy ogłoszenia list przyjętych na poszczególne kierunki studiów znajdują się na stronie: http://ug.edu.pl/rekrutacja/studia_i_i_ii_stopnia_oraz_jednolite_magisterskie/rekrutacja_20162017/terminy/terminy_rekrutacji_i_adresy_komisji

W tym samym miejscu, na bieżąco, ogłaszane są również terminy rekrutacji dodatkowych.

Wszystkie informacje oraz zasady rekrutacji znajdują się na stronie internetowej UG: http://ug.edu.pl/rekrutacja

Informacji na temat zasad rekrutacji kandydatom na studia na UG udziela Biuro Rekrutacji UG:

ul. Bażyńskiego 8 (nowy rektorat)

pok. 228, 230

telefony: 58 52 32 326, 58 52 32 328, 58 52 32 332, 58 52 32 531, 58 52 32 532