fbpx „Niemożliwe na wyciągnięcie ręki” – Piknik Inspiracji w Iławie | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

„Niemożliwe na wyciągnięcie ręki” – Piknik Inspiracji w Iławie

24 września 2016 r. w Iławie odbyła się druga edycja Pikniku Inspiracji nad Małym Jeziorakiem, podczas którego dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz młodzież gimnazjalna miały okazję poznać i doświadczyć w inspirującej formie, czym zajmują się nauki ścisłe.

W imprezie zorganizowanej przez Urząd Miasta w Iławie, Iławskiego Centrum Kultury oraz Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, wzięły udział m.in. liczne koła naukowe z wybranych uczelni, w tym z Uniwersytetu Gdańskiego.

Naszą uczelnię reprezentowały: Koło Naukowe Logopedów, Naukowe Koło Oceanografów UG oraz Koło Naukowe Kolor. KN Logopedów oprócz quizów językowych, gier słownych i zabaw rytmicznych, zorganizowało zabawy integracyjne z chustą Klanzy, pokaz wielkich baniek mydlanych, a nawet ciasteczka z ćwiczeniami logopedycznymi. Dodatkową atrakcją dla rodziców z dziećmi były bezpłatne porady logopedyczne. Studenci NK Oceanografów UG przygotowali liczne łamigłówki i gry umożliwiające poznanie ekosystemu mórz oraz eksponaty organizmów żyjących w Bałtyku. Dzieci mogły także obejrzeć pod mikroskopem mikroorganizmy strefy przybrzeżnej Morza Bałtyckiego. Natomiast KN Kolor zaprezentowało zasady budowania robotów oraz program komputerowy nimi sterujący.

Zwieńczeniem naszego udziału w wydarzeniu było wyróżnienie za najlepsze stoisko, które trafiło do Koła Naukowego Logopedów UG w postaci tableta. Gratulujemy!

Piknik Inspiracji zakończył się o godz. 21.00 widowiskiem laserów przestrzennych w Amfiteatrze im. Louisa Armstronga. Był to niezwykły dzień pełen naukowych inspiracji i doświadczeń.

Plakat pikniku w Iławie

Fot Martyna Plewiak 5Fot Martyna Plewiak 6Fot. Ewa Rucińska 1Fot. Ewa Rucińska 2Fot. Ewa Rucińska 3Fot. Ewa Rucińska 4Fot. Ewa Rucińska 5Fot. Ewa Rucińska 6Fot. Ewa Rucińska 7Fot. Ewa Rucińska 8Fot. Ewa Rucińska 9Fot. Ewa Rucińska 10Fot. Ewa Rucińska 11Fot. Ewa Rucińska 12Fot. Ewa Rucińska 13Fot. Ewa Rucińska 14Fot. Ewa Rucińska 15
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Justyna Sikorska
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski