fbpx AZS Uniwersytet Gdański na trzecim miejscu w Polsce | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

AZS Uniwersytet Gdański na trzecim miejscu w Polsce

Podczas Gali Sportu Akademickiego odbyło się podsumowanie Akademickich Mistrzostw Polski 2015/2016. Sportowcy AZS Uniwersytet Gdański zajęli III miejsce w rywalizacji uniwersytetów i VIII miejsce w rywalizacji wszystkich uczelni w Polsce. W ostatniej edycji Akademickich Mistrzostw Polski rywalizowało aż 140 uczelni w 43 dyscyplinach sportowych.

Tradycyjnie w październiku odbyła się Gala Sportu Akademickiego. Tegoroczna impreza odbyła się w Warszawie i była połączona z obchodami 100-lecia AZS Warszawa. Jednym z najważniejszych punktów gali było podsumowanie Akademickich Mistrzostw Polski 2015/2016. W minionej edycji znakomicie spisali się sportowcy AZS Uniwersytet Gdański zajmując III miejsce w rywalizacji uniwersytetów i plasując się na VIII miejscu w rywalizacji wszystkich uczelni w Polsce. Podczas gali nagrody odebrali przedstawicie UG: prof. UG, dr hab. Arnold Kłonczyński – Prorektor ds. Studenckich, Dominika Borowiec – członek Zarządu AZS UG, Piotr Walczak – Prezes Klubu AZS UG oraz przedstawiciele Studium Wychowania Fizycznego i Sportu – dr Jan Patok (Dyrektor SWFiS) i Tomasz Aftański (z-ca Dyrektora ds. Sportowych).

Wśród sekcji sportowych AZS UG najlepiej spisały się reprezentacje:

• FUTSAL KOBIET – brązowy medal
  • FUTSAL MĘŻCZYZN – brązowy medal
  • JEŹDZIECTWO – srebrny medal w klasyfikacji drużynowej
  • KOSZYKÓWKA KOBIET – srebrny medal
  • LEKKA ATLETYKA KOBIET I MĘŻCZYZN – brązowy medal w klasyfikacji drużynowej
  • BIEGI PRZEŁAJOWE KOBIET – złoty medal
  • BIEGI PRZEŁAJOWE MĘŻCZYZN – złoty medal w klasyfikacji drużynowej
  • PIŁKA RĘCZNA KOBIET – srebrny medal
  • PIŁKA SIATKOWA MĘŻCZYZN – srebrny medal
  • TENIS STOŁOWY KOBIET – brązowy medal
  • TENIS STOŁOWY MĘŻCZYZN – złoty medal
  • TRÓJBÓJ SIŁOWY – srebrny medal
  • ŻEGLARSTWO – srebrny medal
  • TENIS KOBIET – brązowy medal
  • SIATKÓWKA PLAŻOWA KOBIET – srebrny medal.

Warto podkreślić, że występy pozostałych sekcji UG i zdobyte punkty przyczyniły się do osiągniętego rezultatu w klasyfikacji końcowej Akademickich Mistrzostw Polski.

delegacja
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski