fbpx Studenci UG w Parlamencie Europejskim | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Studenci UG w Parlamencie Europejskim

Wyróżniający się studenci kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Gdańskim po raz kolejny mieli możliwość poznania pracy Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Studenci zapoznali się z praktycznymi warunkami pracy w newsroomach, studiach radiowych i telewizyjnych oraz organizacją przekazywania informacji i powiadamiania o ważnych wydarzeniach na forum parlamentu.

Studenci samodzielnie przeprowadzili wywiady z polskimi europosłami: Januszem Korwinem-Mikke i Różą Thun, obserwowali dyskusje i głosowania na sesji plenarnej, w trakcie której przemówienia wygłosili przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oraz przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Goście z UG uczestniczyli również w briefingach oraz konferencjach prasowych, gdzie wysłuchali wystąpień premiera Słowacji Roberta Fico, przedstawiciela kraju, który obecnie sprawuje prezydencję w Unii oraz brytyjskiego europosła i lidera Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa Nigela Farage’a.

Wyjazdy studentów organizowane są cyklicznie od paru lat przez dr. Tadeusza Sznajderskiego. W 2016 roku odbyły się dwa takie wyjazdy – w lipcu i październiku.

thunstrasburg
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski