fbpx II KRAJOWA KONFERENCJA OGÓLNOPOLSKIEGO FORUM MEDIÓW AKADEMICKICH | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

II KRAJOWA KONFERENCJA OGÓLNOPOLSKIEGO FORUM MEDIÓW AKADEMICKICH

28 listopada 2016 r. (poniedziałek)

Miejsce: Politechnika Gdańska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, ul. G. Narutowicza 11/12, audytorium 1L

17:00 – Oficjalne otwarcie II Krajowej Konferencji OFMA – prof. dr hab. inż. Marek Dzida (Prorektor Politechniki Gdańskiej ds. kształcenia i dydaktyki)
17:05 - Wystąpienie przedstawiciela środowiska studenckiego – Ariel Wojciechowski (Przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej
17:10 – Wystąpienie Pierwszy rok działania OFMA – podsumowanie dotychczasowych działań, w tym ogłoszenie startu Funduszu Grantowego dla Mediów Akademickich oraz przedstawienie propozycji na kolejny rok – Waldemar Zbytek (organizator OFMA i Programu „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”, Wiceprezes Zarządu Warszawskiego Instytutu Bankowości)
17:25 – Debata „Znaczenie budowy podstaw wiedzy ekonomicznej a rozwój osobisty i zawodowy polskiego studenta”, w której udział wezmą:
Mariusz Hildebrand (Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor – Grupa BIK)
Tomasz Tokarski (Przewodniczący-elekt Parlamentu Studentów RP)
Waldemar Zbytek (Wiceprezes Zarządu Warszawskiego Instytutu Bankowości)
18:25 – Wystąpienie podsumowujące – Jarosław Gowin (Wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego) – do potwierdzenia
18:30 – 18:40 - Zakończenie części oficjalnej oraz briefing prasowy dla mediów akademickich z udziałem zaproszonych gości specjalnych
19:00 – Przejazd do hotelu i czas wolny
20:30 – 20:45 – Przejazd do lokalu i początek kolacji integracyjnej

29 listopada 2016 r. (wtorek)

Miejsce: Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych, ul. Jana Bażyńskiego 4, sala C-213 / C-214

7:00 – 9:00 – Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu
9:30 – Inauguracja części warsztatowej i powitanie uczestników oraz prelegentów – prof. dr hab. Tadeusz Dmochowski (Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego)
9:35 – 10:00 – Wprowadzenie Dziennikarz czyli kto? – Jacek Rakowiecki (Prezes Funduszu Mediów, w przeszłości m.in. redaktor naczelny „Przekroju”, „Filmu” oraz „Vivy”, a także Rzecznik prasowy Telewizji Polskiej S.A.)
10:00 – 11:15 – Debata „Dziennikarstwo vs. PR: dwa światy – symbioza czy rywalizacja?”, w której udział wezmą:
Wojciech Andrusiewicz (Rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych)
dr Przemysław Barbrich (Dyrektor Zespołu PR w Związku Banków Polskich)
dr Beata Czechowska – Derkacz (Rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego, Członek Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich PRom)
moderator: Jacek Rakowiecki (Prezes Funduszu Mediów, b. Rzecznik prasowy TVP)
11:15 – 12:15 – II panel (do obowiązkowego wyboru jeden z dwóch)
– Dziennikarze czy blogerzy – kto będzie tłumaczył rzeczywistość w internecie? – Janusz Schwertner (Redaktor Prowadzący Serwisu Wiadomości i dziennikarz portal Onet, w przeszłości przez 5 lat związany z miesięcznikiem studenckim "Dlaczego?", publikował także na łamach m.in. tygodnika "Wprost", "Rzeczpospolitej" i miesięcznika "Kraków")
– Infotainment - szansa na przetrwanie czy przekleństwo telewizji? – Paweł Moskalewicz (współtwórca kanału TVN24, gdzie od początku istnienia stacji pracował jako wydawca i zastępca szefa działu informacji biznesowej, następnie m.in. p.o. szefa Serwisu Informacyjnego TVP Info oraz także współtwórca "Bloomberg Businessweek Polska" i zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, "Przekroju" i „Pulsu Biznesu”, obecnie redaktor naczelny dwutygodnika „Forum”)
12:15 – 13:00 – III panel (wspólny) – O permanentnej komunikacji kryzysowej czyli dlaczego tak trudno być skutecznym rzecznikiem prasowym – Wojciech Andrusiewicz (Zakład Ubezpieczeń Społecznych)
13:00 – 13:30 – przerwa kawowa
13:30 – 14:30 – IV panel (do obowiązkowego wyboru jeden z dwóch)
– Dlaczego radio przetrwa cyfrową i internetową rewolucję mediów? – Anna Godzwon (wieloletnia dziennikarka Polskiego Radia i sprawozdawczyni parlamentarna Informacyjnej Agencji Radiowej, laureatka „Złotej Akredytacji” – nagrody Sejmu RP dla dziennikarzy parlamentarnych oraz „Złotej Wagi” – nagrody Adwokatury Polskiej dla dziennikarzy zajmujących się problematyką prawną)