fbpx Prof. dr hab. Artur Świergiel z Wydziału Biologii UG w Radzie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego powołał, na okres od 30 listopada 2016 r. do 29 listopada 2020 r., 15 nowych członków Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, wśród nich jest prof. dr hab. Artur Świergiel z Wydziału Biologii UG, jako członek reprezentujący środowiska społeczno-gospodarcze i finansowe. W składzie Rady Centrum pozostali członkowie, których kadencja kończy się 29 listopada 2018 r.

Rada Centrum jako ciało doradcze i opiniotwórcze wypowiada się w sprawach określania proponowanych zadań badawczych służących realizacji strategicznych programów badań naukowych i rozwojowych, warunków konkursów na wykonanie prac badawczych oraz innych zadań wynikających z przepisów ustawy. Posiada decydujący głos w zakresie ustanawiania składu zespołów ekspertów i rozporządzania majątkiem centrum. Na etapie projektu opiniuje również roczny plan finansowy, plan działalności centrum oraz sprawozdania dyrektora nt. działalności centrum.

W skład rady wchodzi 30 osób, w tym: dziesięciu członków wskazanych przez środowiska naukowe, dziesięciu wskazanych przez środowiska społeczno-gospodarcze i finansowe oraz dziesięciu przedstawicieli administracji państwowej. Kadencja rady trwa 4 lata, przy czym co 2 lata następuje wymiana połowy jej składu.

Pełny skład rady na stronie NCBR

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski