fbpx Współpraca Uniwersytetu Gdańskiego z gdyńskim EXPERYMENTEM | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Współpraca Uniwersytetu Gdańskiego z gdyńskim EXPERYMENTEM

12 grudnia 2016 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim i Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Umowa dotyczy wzajemnego wspierania popularyzacji nauki i wiedzy, wymiany doświadczeń w dydaktyce, jak również organizacji wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych i naukowych.

Strony zadeklarowały organizowanie wspólnych wydarzeń popularyzujących naukę, umożliwienie kadrze wymianę doświadczeń w celu rozwoju procesów dydaktycznych w formie wykładów, konsultacji i udziału w wydarzeniach oraz umożliwienie studentom Uniwersytetu Gdańskiego udziału w praktykach i stażach odbywających się na terenie Centrum Nauki EXPERYMENT. W ramach porozumienia będą także przygotowywane wspólne publikacje oraz projekty edukacyjne i rozwojowe, na które Uniwersytet Gdański wspólnie z Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni będą mogli  pozyskiwać środki w ramach projektów krajowych, europejskich i innych.

Ze strony Uniwersytetu Gdańskiego porozumienie podpisał prof. Piotr Stepnowski, prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, a ze strony Centrum Nauki EXPERYMENT – pani Ewa Jasińska, dyrektor centrum.

Koordynatorem współpracy ze strony  Uniwersytetu Gdańskiego został prof. UG, dr hab. Wiesław Laskowski, Prodziekan ds. Nauki i Rozwoju Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG, a Centrum Nauki EXPERYMENT będzie reprezentować Natalia Grzywacz-Leszkowska, zastępca dyrektora centrum.

Centrum Nauki Experyment w Gdyni jest samorządową instytucją kultury, pierwszą tego typu w regionie, której celem jest popularyzowanie nauki poprzez interaktywną zabawę wśród wszystkich grup wiekowych. Dzięki wspólnym działaniom chcemy połączyć energię uniwersytetu, gdzie nauka ma swój początek, z możliwościami centrum, które potrafi skutecznie dotrzeć ze swoim przekazem do dzieci, młodzieży i dorosłych – podkreśla prof. UG, dr hab. Wiesław Laskowski, prodziekan ds. Nauki i Rozwoju Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG.

UG - EXPERYMENT 1UG - EXPERYMENT 1
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski