fbpx Zakończenie III edycji zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Uniwersytecie Gdańskim | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

6 grudnia 2016 roku na Wydziale Zarządzania odbyło się uroczyste podsumowanie trzeciej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Uniwersytecie Gdańskim. Zajęcia, obejmujące cykl sześciu spotkań mających na celu pogłębienie wiedzy ekonomicznej i kształtowanie podstaw przedsiębiorczych wśród młodzieży w wieku 11-13 lat, odbyły się w terminie od 4 października do 6 grudnia b.r.

W trzecim semestrze zajęć EUD w UG nasi najmłodsi studenci uczestniczyli w wykładach i warsztatach zatytułowanych: Zarządzanie projektami, Tworzenie pieniądza, Życie produktu, Bank – zaufanie na całe życie, Kim zostanę gdy dorosnę? – moja strategia na przyszłość oraz Praktyk – moja droga w biznesie. Rodzice i opiekunowie wzięli udział w odbywających się równolegle wykładach dla dorosłych pt.: Wychowanie do sukcesu, Doskonalenie współpracy w rodzinie, Psychologia finansowa, Pokolenie Google, Rodzic i nauczyciel – partnerzy procesu edukacji oraz Wyzwania stojące przed polska gospodarką.

Zajęcia dla dzieci poprowadzili wykładowcy Wydziału Zarządzania: dr Joanna Sadkowska, mgr Paulina Nogal-Meger oraz dr Agnieszka Pobłocka, wykładowcy Wydziału Ekonomicznego: mgr Agata Olechnowicz i dr Magdalena Mosionek-Schweda oraz zaproszony na ostatnie zajęcia praktyk – pani Aleksandra Ruta, właścicielka firmy Małe Kilometry, zajmującej się organizacją turystyki dziecięcej. Wykłady dla rodziców i opiekunów w zakończonej edycji poprowadzili wykładowcy Wydziału Zarządzania: dr Olga Komorowska i prof. UG dr hab. Jerzy Zemke, wykładowcy Wydziału Ekonomicznego: prof. UG dr hab. Anna Nikodemska-Wołowik i dr Grzegorz Pawłowski oraz wykładowcy Wydziału Nauk Społecznych: dr Natasza Kosakowska-Berezecka i mgr Katarzyna Stryjek.

Podczas ostatnich zajęć studenci rozwiązywali test z wiedzy ekonomicznej. Zdobywcami maksymalnej liczby punktów, a tym samym laureatami trzeciej edycji EUD w UG i zdobywcami cennych nagród zostali: Julia Trzcińska, Paweł Jacewicz oraz Jakub Orłowski.

Dodatkową niespodzianką dla studentów EUD podczas uroczystego zakończenia trzeciej edycji było wręczenie dyplomów IPMA Junior, potwierdzających uczestnictwo w zajęciach Zarządzanie projektami, prowadzonych przez dr Joannę Sadkowską z Wydziału Zarządzania. Podczas dwugodzinnych warsztatów studenci, pracując w zespołach projektowych, przygotowali założenia dla swoich projektów, by następnie zmierzyć się z wyzwaniem zarządzania czasem podczas ich krótkiej prezentacji.

Dzięki niesłabnącemu zainteresowaniu uczestników, przedsięwzięcie będzie kontynuowane w letnim semestrze bieżącego roku akademickiego. Zapisy do czwartej edycji EUD w UG rozpoczną się 1 lutego 2017 roku i potrwają miesiąc. Aby wziąć udział w rekrutacji, należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie internetowej www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

Szczegółowe informacje o Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym, harmonogram zajęć dla dzieci i dla rodziców, galerie zdjęć oraz filmy ze wszystkich dotychczasowych edycji EUD w UG są dostępne na stronie www.uniwersytet-dzieciecy.pl

dr Sabina Nowak
Wydział Zarządzania, Katedra Ekonometrii
Opiekun lokalny EUD w UG

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy jest ogólnopolskim projektem polegającym na edukacji ekonomicznej uczniów 5. i 6. klas szkół podstawowych. Przedsięwzięcie jest współorganizowane przez wiodące ośrodki akademickie, Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz partnera strategicznego – Narodowy Bank Polski. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej.

EUD 2016 1EUD 2016 2EUD 2016 3EUD 2016 4EUD 2016 5EUD 2016 6EUD 2016 7EUD 2016 9EUD 2016 8
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski