fbpx Ida Sywula, studentka UG - laureatką konkursu Młody Ekonomista organizowanego przez Towarzystwo Ekonomistów Polskich | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

14 grudnia 2016 r. odbył się w Warszawie finał VI edycji konkursu Towarzystwa Ekonomistów Polskich (TEP). Tematem przewodnim tegorocznej edycji było: „Jakie instytucje mogą przyczynić się do wzrostu dobrobytu w Polsce".

Uczestnicy mieli wykazać, jak podmioty sfery publicznej mogą kształtować funkcjonowanie stosunków gospodarczych w kraju. Słowo wstępne na gali wygłosił przewodniczący kapituły konkursowej prof. Leszek Balcerowicz z SGH, który podkreślił m.in., jak kluczowy jest aspekt zadawania pytań oraz jaka jest waga badań empirycznych w ekonomii, które są tak samo ważne jak modelowanie matematyczne.

Pierwszą nagrodę w konkursie TEP otrzymała Ida Sywula, studentka Uniwersytetu Gdańskiego. W swojej pracy podkreślała znaczenie fundamentów instytucjonalnych, takich jak: demokracja, praworządność, wolność gospodarcza czy własność prywatna – dla budowania ładu gospodarczego w Polsce w porównaniu z innymi krajami rozwiniętymi.

Oficjalne wyniki na stronie Towarzystwa Ekonomistów Polskich

Źródło: rp.pl