fbpx Dofinansowanie dla Uniwersytetów Młodego Odkrywcy | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Dofinansowanie dla Uniwersytetów Młodego Odkrywcy

65 zwycięskich projektów otrzyma dofinansowanie w wysokości w sumie 2 300 000 złotych na uruchomienie lub kontynuowanie działalności uniwersytetów dziecięcych.

W ramach uruchomionego 2 września 2016 roku programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy (UMO) Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego po raz pierwszy zaoferowało wsparcie finansowe dla tego typu instytucji.

Na zajęciach dzieci w wieku od 6 do 16 lat będą mogły zapoznać się z wynikami najnowszych badań naukowych – wykłady odbywać się będą bowiem na uczelniach i w instytucjach badawczych pod okiem naukowców. Dotychczas w Polsce funkcjonowało ok. 40 uniwersytetów dziecięcych – dzięki wsparciu ministerstwa nauki liczba ta wzrośnie o 25 proc. Działające w ramach UMO uniwersytety dla dzieci pojawią się we wszystkich województwach, a w wielu z nich uruchomionych zostanie nawet pięć projektów.

Podczas pierwszej edycji UMO do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wpłynęło ponad 200 wniosków. Zwycięskie projekty mogą liczyć na granty w wysokości do 40 tys. zł – środki przeznaczone będą na realizację programów w okresie od lutego do czerwca 2017 roku. W kolejnej edycji konkursu (planowanej na drugi kwartał przyszłego roku) do zdobycia będą granty w wysokości nawet 70 tys. złotych.

Wśród wyróżnionych jest również projekt "Modeluj i eksperymentuj - cykl wykładów i warsztatów dla młodych odkrywców" zgłoszony przez Uniwersytet Gdański wartości 48 124 zł (wnioskowana dotacja 38 324 zł).

Pełna lista rekomendowanych do finansowania projektów w załączniku.

Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

PDF icon uniwersytet_mlodego_odkrywcy_lista.pdf46.44 KB