fbpx Nowi członkowie Rady Narodowego Centrum Nauki | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Nowi członkowie Rady Narodowego Centrum Nauki

14 grudnia 2016 r. powołano nowych członków Rady Narodowego Centrum Nauki. Kadencję zakończyło dwunastu członków Rady NCN. Na miejsce odchodzących Zespół Identyfikujący wskazał dwunastu naukowców z całej Polski. Wśród powołanych jest dr hab. Oktawian Nawrot, prof. UG (Wydział Prawa i Administracji).

Rada NCN składa się z dwudziestu czterech wybitnych naukowców reprezentujących różne dyscypliny nauki. Do ich obowiązków należy m.in. określanie priorytetowych obszarów badań podstawowych oraz warunków przeprowadzania konkursów na projekty badawcze, ustalanie wysokości środków na nie przeznaczonych, a także ogłaszanie konkursów. Członkowie rady wybierani są na czteroletnie kadencje. Od dwóch lat członkiem rady jest prof. dr hab. Marek Żukowski (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG)

Pełny skład rady na stronach Narodowego Centrum Nauki.

Źródło: Narodowe Centrum Nauki

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski