fbpx Dni Mózgu 2017 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Dni Mózgu 2017

17 i 18 marca 2017 r. odbędzie się 7. edycja trójmiejskich obchodów Światowego Tygodnia Mózgu. Akcja będzie miała miejsce na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Dni Mózgu w Trójmieście skierowane są do wszystkich zainteresowanych budową i funkcjonowaniem najbardziej złożonego organu jakim jest mózg. Wykłady i warsztaty będą doskonałą okazją na pogłębienie wiedzy na temat mózgu, a także poznanie pracy neurobiologów, neurochirurgów i neuropsychologów, zajrzenia do laboratoriów i własnoręcznego poeksperymentowania.

W programie Dni Mózgu znalazły się atrakcje zarówno dla dorosłych, młodzieży, jak i najmłodszych.

W ramach tegorocznych Dni Mózgu przygotowaliśmy kilkanaście wykładów oraz blisko 150 warsztatów i pokazów laboratoryjnych oraz seminariów, podczas których będzie można m.in. popracować w laboratorium neurobiologicznym i prześledzić każdy z etapów badań nad mózgiem, poddać się badaniu EEG, sprawdzić jak w praktyce mózg porozumiewa się z mięśniami, jak działa każdy ze zmysłów i jak można je oszukać, zmierzyć czas odruchu kolanowego, zobaczyć pokaz mózgu w trójwymiarze, sprawdzić płeć swojego mózgu, dać się oszukać własnym zmysłom, zobaczyć jakim sprzętem podczas operacji posługują się neurochirurdzy i wiele, wiele więcej. Podczas wykładów będzie można dowiedzieć wielu ciekawych informacji o funkcjonowaniu mózgu zarówno w zdrowiu, jak i chorobie.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych takich jak warsztaty o funkcjonowaniu mózgu i zmysłów, specjalny wykład dla dzieci o tym jak działa mózg oraz konkursy z nagrodami.

Organizatorem akcji jest Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, a wykłady i warsztat prowadzić będą pracownicy, doktoranci i studenci m.in. z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka UG, Studenckiego Koła Naukowego ‘Homunculus’ UG, Koła Nauk Psychologicznych ‘Anima’, Studenckiego Koła Naukowego Neurochirurgii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i wielu innych.

Wstęp na wszystkie wykłady oraz warsztaty i pokazy jest wolny. Na niektóre warsztaty obowiązuje wstępna rezerwacja miejsc.

Wszystkie informacje o Dniach Mózgu, w tym szczegółowy program akcji, znajdują się na stronie internetowej akcji: www.dnimozgu.ug.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/dni.mozgu.trojmiasto

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski