fbpx Hamlet. Miłość - spektakl Standby Studio | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Hamlet. Miłość - spektakl Standby Studio

Działające w ramach Akademickiego Centrum Kultury UG Alternator STANDBY STUDIO zaprasza na spektakl pt. „Hamlet. Miłość”.

Scenariusz i reżyseria – Jan Orszulak
Sztuka inspirowana „Hamletem” Williama Szekspira.

8 marca 2017 r., godz. 19:00
Sala Teatralna – Wydział Neofilologiczny (Gdańsk-Oliwa, ul. Wita Stwosza 51)
WSTĘP WOLNY!

Jeden z najczęściej adaptowanych utworów literackich na świecie. Doskonale utkana opowieść o duńskim księciu, który mierzy się ze światem, własnym szaleństwem oraz miłością. Okrutna gra, podczas której pękają mury racjonalnego świata i przekroczone zostają wszelkie granice. Hamlet to wielowymiarowa sztuka, która nigdy nie wyjdzie z mody, bo któż nie zadał sobie nigdy pytania: „Być albo nie być”?

Scenariusz i reżyseria – Jan Orszulak
Asystent reżysera – Dominik Gałązka

Obsada:
HAMLET - Dominik Gałązka
HORACJO – Tomasz Maciejewski
OFELIA 1 – Katarzyna Malec
OFELIA 2 – Maria Dworzecka
GERTRUDA – Jagoda Kondziołka

Od reżysera:

Postawiliśmy sobie w tym sezonie niezwykle karkołomne zadanie. Dla mnie najważniejszą rzeczą przy tworzeniu nowej interpretacji tego arcydramatu było pozostanie uczciwym wobec Szekspira. Dopiero wtedy, kiedy udało się uzyskać formułę, która nie wyrządzała krzywdy oryginałowi, można było przejść do własnej inscenizacji. Podczas pracy nad spektaklem próbowaliśmy znaleźć ten właściwy balans pomiędzy naszymi chorymi wizjami, a tym co chciał przekazać autor. Zapraszam na słodko-gorzki spektakl o miłości. Uprzedzam jednak, że nie przyszliśmy o niej rozmawiać, ale się o nią kłócić.

Spektakl zalecany dla widzów pełnoletnich.

Zapraszamy również do polubienia i obserwowania naszej strony, gdzie znajdziecie najświeższe informacje o spektaklu:

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski