fbpx Targi AKADEMIA 2017 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Targi AKADEMIA 2017

Zapraszamy na największe w regionie pomorskim targi edukacyjne – Targi AKADEMIA 2017, które odbędą się w tym roku 20 i 21 marca 2017 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego (Gdańsk-Oliwa, ul. Bażyńskiego 6).

W tym roku zaprezentuje się kilkadziesiąt szkół wyższych zarówno z województwa pomorskiego, jak i z całej Polski. Nie zabraknie oferty kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych. W czasie dwóch targowych dni odbędą się także spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat tegorocznych matur oraz matury próbne.

Targi AKADEMIA 2017 towarzyszą rocznicy powstania Uniwersytetu Gdańskiego, który został powołany 20 marca 1970 roku i są wpisane w obchody Święta Uczelni.

Stoiska targowe dla zwiedzających będą czynne w godzinach 9:00-14:00.

Wstęp na targi jest wolny.

Targi AKADEMIA organizowane od ponad dwudziestu lat na Uniwersytecie Gdańskim to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu. Kierowana jest przede wszystkim do uczniów, którzy podejmują decyzje  związane z wyborem dalszej ścieżki kształcenia – kierunku studiów i uczelni – a także do nauczycieli  i wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną szkół wyższych z całej Polski.

Na zwiedzających czeka m.in.:

• kilkadziesiąt stoisk wystawców
  • szkoły wyższe z całej Polski
  • wydziały i jednostki Uniwersytetu Gdańskiego
  • szkoły pomaturalne, policealne i językowe
  • oferta kursów maturalnych
  • doradztwo zawodowe
  • DNI OTWARTE Uniwersytetu Gdańskiego
  • spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku
  • próbne matury.

Ważną i cenioną przez uczniów oraz nauczycieli pomorskich szkół częścią Targów są spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy udzielają szczegółowych informacji i odpowiadają na najtrudniejsze pytania dotyczące matur. Eksperci z OKE przedstawią w tym roku najczęściej popełniane błędy na maturach, na przykładach omówią możliwe rozwiązania zadań/poleceń oraz zasady oceniania egzaminów maturalnych. Jak co roku odbędą się także próbne matury – to ostatni moment, aby poznać swoje możliwości i niedociągnięcia tuż przed prawdziwymi egzaminami w maju.

W ramach Targów AKADEMIA 2017 odbędą się DNI OTWARTE UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO, organizowane na poszczególnych wydziałach.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorem Targów AKADEMIA 2017 jest Uniwersytet Gdański we współpracy z Fundacją Rozwoju UG.

Więcej informacji na stronie www.targiakademia.pl

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski