fbpx Targi Akademia 2017 za nami | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Targi Akademia 2017 za nami

20 i 21 marca 2017 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się największe w regionie pomorskim targi edukacyjne AKADEMIA 2017. W tym roku swoją ofertę zaprezentowało kilkadziesiąt szkół wyższych zarówno z województwa pomorskiego, jak i z całej Polski. Targi AKADEMIA od ponad dwudziestu lat towarzyszą rocznicy powstania Uniwersytetu Gdańskiego, który został powołany 20 marca 1970 roku i są wpisane w obchody Święta Uczelni.

Targi AKADEMIA to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu. Kierowana jest przede wszystkim do uczniów, którzy podejmują decyzje związane z wyborem dalszej ścieżki kształcenia – kierunku studiów i uczelni – a także do nauczycieli  i wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną szkół wyższych z całej Polski.

W tym roku wydarzenie cieszyło się wyjątkowo wysoką frekwencją. Na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego przybyło ponad 12 tysięcy osób.

Na odwiedzających targi czekało między innymi kilkadziesiąt stoisk wystawców, oferty edukacyjne szkół wyższych oraz szkół pomaturalnych, policealnych i językowych z całej Polski. Zaprezentowały się również poszczególne wydziały Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie oraz ich opiekunowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą instytucji organizujących kursy maturalne. Istotnym dla tegorocznych maturzystów punktem programu okazały się również spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat tegorocznych matur. Eksperci z OKE przedstawili najczęściej popełniane błędy na maturach, na przykładach omówili możliwe rozwiązania zadań/poleceń oraz zasady oceniania egzaminów maturalnych. Uczniowie mieli również okazję sprawdzić swoją wiedzę i możliwości podczas próbnego egzaminu maturalnego.

Jak co roku, w ramach Targów AKADEMIA 2017 odbyły się również DNI OTWARTE UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO – w tym roku prezentowały maturzystom swój potencjał wszystkie wydziały naszej uczelni.

Organizatorem Targów AKADEMIA 2017 był Uniwersytet Gdański we współpracy z Fundacją Rozwoju UG.

TA 2017 1TA 2017 2TA 2017 3TA 2017 4TA 2017 5TA 2017 6TA 2017 7
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski