fbpx Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego AD 2017 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego AD 2017

W ramach Targów AKADEMIA, 20 i 21 marca 2017 roku odbyły się Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego.

Była to doskonała okazja, aby zwiedzić jeden z najnowocześniejszych akademickich kampusów w Polsce – Bałtycki Kampus UG. Również Wydział Zarządzania oraz Wydział Ekonomiczny mieszczące się na Kampusie w Sopocie przygotowały dla uczniów stojących przed wyborem kierunku studiów mnóstwo ciekawych wydarzeń.

W pierwszych dniach wiosny, w otoczeniu zielonych terenów, uczniowie mogli poczuć się jak przyszli studenci. Wszystkie wydziały przygotowały z tej okazji szereg atrakcji. Uczniowie mogli między innymi wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć, co i jak mierzą, ważą i obserwują naukowcy, jak pracują studenci. Odbyły się też warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli, sal dydaktycznych, a także wyjątkowych muzeów i wystaw.

Podczas Dni Otwartych UG można było między innymi zwiedzić Bibliotekę Główną UG, uczestniczyć w warsztatach kryminalistycznych, warsztatach z odzyskiwania i ochrony danych, zwiedzić muzeum kryminalistyki czy wziąć udział w symulacji rozprawy sądowej, czyli atrakcjach przygotowanych przez Wydział Prawa i Administracji.

Wydział Biologii umożliwił uczniom przyjrzenie się pracy biochemika, mikrobiologa i entomologa. Fascynaci biologii mogli również zaczerpnąć informacji o pożeraczach ciał, czyli pasożytach człowieka i zwierząt domowych oraz komórkach w makrorozmiarze, mogli wziąć udział w wykładach popularnonaukowych i zwiedzaniu wystaw, m.in. jedynego w Polsce podwieszonego szkieletu płetwala zwyczajnego, wystawy „Życie w lesie bursztynowym”, czy „Zabójcy bez winy”.

Na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed można było zwiedzić najnowocześniejsze w Polsce laboratoria badawcze i dydaktyczne oraz wziąć udział w spotkaniach ze studentami i nauczycielami akademickimi.

Wydział Chemii przygotował doświadczenia chemiczne, warsztaty, wykłady popularnonaukowe oraz prezentacje laboratoriów, natomiast Wydział Nauk Społecznych umożliwił odwiedzającym zwiedzanie najnowocześniejszego w Polsce studenckiego Radia MORS oraz przygotował wykłady m. in. o psychologicznych mechanizmach wywierania wpływu.

Na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki odbywały się wycieczki z przewodnikiem oraz pokazy robotów zbudowanych przez studentów. Na Wydziale Ekonomicznym uczniowie mogli m.in. zwiedzać nowoczesne laboratoria (danych finansowych Thomson Reuters, tradingowego OSTC, Centrum Komputerowo-Egzaminacyjnego ACCA), uczestniczyć w prezentacjach i warsztatach na temat ekonomii, przedsiębiorczości, rynków finansowych, a także wziąć udział w kalamburach dla przyszłych ekonomistów.

Wydział Historyczny przygotował niezwykle ciekawe wykłady o kulturze Japonii, fenomenie kina Bollywood, duchowości dzisiejszych Indian i archeologii. Na Wydziale Zarządzania odbył się szereg praktycznych warsztatów, natomiast w Instytucie Geografii Wydziału Oceanografii i Geografii odwiedzający mogli zgłębić swoją wiedzę z zakresu gospodarki przestrzennej i geografii.

Przed nami jeszcze Dni Otwarte Wydziału Filologicznego, które odbędą się 31 marca oraz 3, 20 i 24 kwietnia 2017 roku. Serdecznie zapraszamy!

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski