fbpx X Pomorski Kongres Obywatelski | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

X Pomorski Kongres Obywatelski

POMORZE I POLSKA
RAZEM WOBEC TRUDNEGO ŚWIATA

8 kwietnia 2017, Politechnika Gdańska

„Pomorze i Polska – razem wobec trudnego świata” – to hasło jubileuszowego X Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego. Jak zapowiadają organizatorzy, celem kolejnego, wielkiego spotkania wszystkich Pomorzan jest debata i próba zrozumienia kierunków zmian we współczesnym świecie w szeroko rozumianych obszarach gospodarczym, kulturowym, technologicznym oraz politycznym i jaka powinna być nasza dojrzała polska i pomorska odpowiedź na te wyzwania.

Uniwersytet Gdański jest partnerem strategicznym jubileuszowego X Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego

Czas – 8 kwietnia 2017 roku, w godz. 11:00-14:45

Miejsce –  Gmach Główny Politechniki Gdańskiej w godz. 11:00-14:45

Organizatorem Kongresów Obywatelskich jest Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową

Informacje i program:

www.kongresobywatelski.pl
www.facebook.com/KongresObywatelski
www.twitter.com/Obywatelski

Zaproszenie

Jako mieszkańcy Pomorza stykamy się dziś z intensywnymi zmianami płynącymi do nas zarówno ze świata, jak i z kraju. Nie mamy na nie jednak bezpośredniego wpływu, w przeciwieństwie do procesu dezintegracji społecznej. Możemy się, tu na Pomorzu, lepiej poukładać wewnętrznie, budując RAZEM dojrzałą wspólnotę obywatelską. Budujmy ją na pozytywnej energii, na świadomości swojego potencjału, na sukcesach, a nie na porażkach i lękach – bądźmy regionem „na TAK”! Zbliżający się, jubileuszowy Pomorski Kongres Obywatelski to dobra okazja, by zastanowić się jak budować wspólnotę regionalną dziś – w warunkach rosnących podziałów kulturowych i politycznych.

Wśród zaproszonych gości są m.in.: prof. Cezary Obracht-Prondzyński, wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego i prezes Instytutu Kaszubskiego, prof. Anna Cegieła z Zespołu Etyki Słowa, prof. Michał Bilewicz z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Michał Kuź z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, Maciej Grabski, Prezes Olivia Business Centre oraz Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Wstęp na kongres jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja pod adresem: https://rejestracja2.kongresobywatelski.pl

Obrady odbędą się w trzech sesjach tematycznych:

1. Jak budować pomosty i przełamywać lody?
  2. Dokąd zmierza świat?
  3. Dojrzałość – wyzwania polskie i pomorskie.

Pełen program dostępny na stronie internetowej.

W tym roku podczas kongresu zapraszamy do podzielenia się swoimi pomysłami i inspiracjami jak budować pomosty między nami na Obywatelskiej Tablicy Myśli i Postulatów.

Kontakt:

Martyna Kostyra