fbpx Wystąpienie prof. M. Latałowej w Sejmie | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wystąpienie prof. M. Latałowej w Sejmie

21 marca 2017 r. w Sejmie odbyła się konferencja naukowców pt. "Potrzeby natury - czy Puszcza Białowieska wymaga ingerencji człowieka?" Dyskutowano o sposobach gospodarowania zasobami Puszczy Białowieskiej, tłumaczono, dlaczego ten obszar jest tak cenny i czy puszczy rzeczywiście zagraża osławiony kornik drukarz.

Podczas konferencji głos zabrała prof. dr hab. Małgorzata Latałowa z  Pracowni Paleoekologii i Archeobotaniki w Katedrze Ekologii Roślin Wydziału Biologii UG. Zwróciła m.in. uwagę na różne czynniki, takie jak: zmiany klimatu, wyższe temperatury zimą i susze, które osłabiają populację świerka i zwiększają podatność drzew na różnorodne zaburzenia.

Więcej informacji o konferencji w Serwisie PAN Nauka w Polsce

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski