fbpx Noc Sów na Akcji Bałtyckiej 2017 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Noc Sów na Akcji Bałtyckiej 2017

Już czwarty rok z rzędu Fundacja Akcja BałtyckaNadmorski Park Krajobrazowy zapraszają serdecznie na obóz Akcji Bałtyckiej w Kuźnicy na Półwyspie Helskim, prowadzony przez Stację Badania Wędrówek Ptaków Wydziału Biologii UG, gdzie razem będziemy odkrywać świat nocnych migrantów jakimi są sowy. Ze względu na ogromne zainteresowanie Nocą Sów w poprzednich latach, w tym roku zapraszamy w dwóch terminach: 7 i 8 kwietnia 2017 r.

Wydarzenie rozpoczniemy o godzinie 17:00 warsztatami z tworzenia ozdobnych sów z recyklingu.  Gdy zajdzie słońce, rozpoczniemy wspólne kontrolowanie sowich sieci (od 20:00 do 5:00), natomiast pomiędzy obchodami zasiądziemy przy ognisku. O godzinie 20:30 wszyscy głodni wiedzy na temat sów dowiedzą się „Gdzie uszatki mają uszy” dzięki prezentacji na temat dwóch gatunków (spośród dziesięciu) występujących w Polsce sów: uszatki i uszatki błotnej. O godzinie 21:30 zapraszamy na leśny pokaz filmu z cyklu Dzika Polska pt. „Sowy”, który nagrany został na nieistniejącym już obozie Akcji Bałtyckiej nad jeziorem Kopań.

W obu terminach: nocy 7/8 jak i 8/9 kwietnia program wydarzenia jest taki sam.

W Nocy Sów można wziąć udział o dowolnej godzinie. Należy zabrać ze sobą latarki – najlepiej czołówki, własny prowiant na ognisko i dobry humor. Polecamy również zabranie własnych karimat do siedzenia przy ognisku. Liczba uczestników wydarzenia jest ograniczona. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: justyna.szulc@fundacja-ab.org.pl.

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć wydarzeniu na Facebooku:
oraz na stronie:

Noc Sów organizowana jest jako część projektu "Znaczenie Pomorza Gdańskiego dla ptaków wędrownych" dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Kontakt:
Justyna Szulc
tel. 792 93 28 20
justyna.szulc@fundacja-ab.org.pl
fundacja-ab.org.pl

Organizator wydarzenia - Fundacja Akcja Bałtycka jest organizacją powołaną z pasji i zaangażowania. Zespół założycielski Fundacji wywodzi się bezpośrednio z Akcji Bałtyckiej – jednego z największych na świecie i najdłużej działającego programu badawczego, który zajmuje się wędrówkami ptaków. Głównym celem powołania Fundacji AB było wspieranie i rozwój tegoż programu. Jednakże równie ważną gałęzią działalności Fundacji jest prowadzenie i rozwój szeroko pojętej edukacji przyrodniczej.  W 2015 roku Fundacja została laureatem Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego w kategorii edukacji ekologicznej i ochrony środowiska.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski