fbpx VIII. FESTIWAL BETWEEN.POMIĘDZY | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

VIII. FESTIWAL BETWEEN.POMIĘDZY

SOPOT, GDAŃSK, GDYNIA, 15-21 MAJA 2017

CZYTANIE SCENY. READING PERFORMANCE

Koło Naukowe Teatrologów Brikolaż oraz Beckett Research Group in Gdańsk zapraszają studentów i doktorantów zainteresowanych współczesną sztuką sceniczną do udziału w programie CZYTANIE SCENY. READING PERFORMANCE. W drugiej już odsłonie projektu proponujemy wspólne obejrzenie wydarzeń scenicznych pokazywanych w ramach Festiwalu Between.Pomiędzy. Podsumowaniem wspólnego doświadczenia będzie prowadzona w języku angielskim dyskusja, poświęcona różnorodności naszych spostrzeżeń i doświadczeń. Chcemy stworzyć przestrzeń do rozmów w języku angielskim o sztukach scenicznych osobom, będącychna różnych poziomach zaawansowania – program kierowany jest nie tylko do anglistów. Chcemy rozmawiać o tym, jak interpretować, a także jak uczyć, współczesnej twórczości scenicznej. Liczymy na wzajemną wymianę doświadczeń.

Program ma charakter seminaryjny i kierowany jest do wąskiej grupy odbiorców (15-20 osób).Wpisowe w kwocie 50 zł pokrywa bilety  na następujące przedstawienia:

PONIEDZIAŁEK 15 MAJA 2017

·         15:00 Complete Works – happening Martina Blaszka (okolice Sopoteki)

·         19.30 Alicja pod Ziemią reż. Michał Derlatka – Teatr Boto (Teatr Boto) – spektakl dla widzów dorosłych

WTOREK 16 MAJA 2017

·         19.00 Back to the Beckett Text. Beckett na Plaży – dokument filmowy Joanny Cichockiej-Guli (Teatr na Plaży)

·         19.30 Seminarium Beckettowskie: Nie ja – słuchowisko z archiwum Teatru Polskiego Radia (Teatr na Plaży)

·         21.00 Być jak pan W. reż. Mariusz Babicki – Teatr Lubuski (Teatr Boto)

ŚRODA 17 MAJA 2017

·         21.00 – Sam Przemysława Wasilkowskiego (Teatr Boto)

CZWARTEK 18 MAJA 2017

·         17.00 Pokaz pracy warsztatowej Czytanie Afanasjewa Wojciecha Jaworskiego i Tomasza Kaczorowskiego oraz Reading Afanasjew David Malcolm i Jon McKenna (Teatr na Plaży)

·         18.30 O tłumaczeniu wierszy Carol Joyce Oates oraz pokaz filmu Creme Noir (Teatr Boto)

PIĄTEK 19 MAJA 2017

·         14.00 Teatr nieUGiętych: FashionVictim Sandry Szwarc, reż. Joanna Puzyna-Chojka (Sala Teatralna, Wydział Neofilologii UG)

·         16.00 Przedstawienie Becketta – pokaz warsztatowy  Gontarski/McKenna/Warren (Teatr Boto)

·         19.00 Teatr Gdynia Główna: Burmistrz,  reż. Ewa Ignaczak

Po spektaklu: spotkanie z zespołem teatru. Prowadzenie: Katarzyna Kręglewska

NIEDZIELA 21 MAJA 2017

·         17.00 The Historie – czytanie fragmentów dramatu (Teatr Boto)

·         19.00 Teatr Wierszalin: Dziady – noc pierwsza (Scena Kameralna Teatru Wybrzeże)

Po spektaklu: spotkanie z Piotrem Tomaszukiem oraz zespołem teatru. Prowadzenie: Katarzyna Kręglewska

Ponadto mamy 10 wejściówek dla uczestników na spektakl Kto się boi Virginii Woolf? Teatru Wybrzeże (z dodatkowym kosztem w wysokości 30 zł).

SOBOTA 20 MAJA 2017

·         19.00 Teatr Wybrzeże: Kto się boi Virginii Woolf?  reż. Grzegorza Wiśniewskiego – Scena Główna Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Po spektaklu: spotkanie z zespołem teatru. Prowadzenie: Katarzyna Kręglewska

Warsztaty READING PERFORMANCE

Rozmowa seminaryjna na temat obejrzanych wspólnie przedstawień odbędzie się we wtorek 23 maja o godzinie 19.00.

Prowadzenie dr Katarzyna Kręglewska oraz dr Tomasz Wiśniewski.

Szczegółowe informacje oraz zapisy pod adresem: between@ug.edu.pl. W tytule maila prosimy podać hasło: READING PERFORMANCE.

Na zapisy czekamy do 24 kwietnia 2017. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

***

VIII. Festiwal BETWEEN.POMIĘDZY organizowany jest przez Fundację BETWEEN.POMIĘDZY we współpracy z UNIWERSYTETEM GDAŃSKIM, TEATREM WYBRZEŻE oraz TEATREM BOTO.Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.between.org.pl oraz FB (between.pomiędzy).

PDF icon reading performance361.39 KB
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik